Łukasz Szewczyk25.12.2014 (14:15)brak komentarzy

Joanna Parczyńska członkiem rady europejskiej stowarzyszenia INMA

Joanna Parczyńska, dyrektor produktów bezpłatnych Grupy Polskapresse i Media Regionalne, 19 grudnia 2014 została wybrana członkiem rady europejskiej stowarzyszenia INMA (the International News Media Association).
INMA to organizacja non profit, która promuje najlepsze światowe rozwiązania w mediach, które pozwalają m.in. na zwiększanie czytelnictwa, oglądalności serwisów internetowych oraz wzrost przychodów wydawców. Misją INMA jest identyfikowanie najlepszych pomysłów i dzielenie się najlepszymi praktykami światowymi. Rada europejska zajmuje się realizowaniem misji i wizji stowarzyszenia na terenie Europy. Dzisiaj INMA skupia ponad 6 tys. członków stowarzyszenia w ponad 80 krajach.
Joanna Parczynska
Joanna Parczynska
Joanna Parczyńska z Grupą Polskapresse związana jest od 2012 roku. Od lipca 2014 zarządza strukturami wydawniczymi i sprzedażowymi produktów bezpłatnych Grup Polskapresse i Media Regionalne.

Parczyńska rozpoczynała karierę menadżerską w strukturach sprzedaży i wydawnictwa "Gazety Wyborczej". W 2005 roku objęła stanowisko dyrektora pionu prasy bezpłatnej Agory i wydawcy "Metra". Wprowadziła dziennik "Metro" na rynek ogólnopolski odnosząc sukces czytelniczy i ogłoszeniowy. Pod jej kierownictwem "Metro" stało się liderem rynku prasy bezpłatnej, a także otrzymało prestiżowe nagrody min. w konkursie World Young Reader Prize organizowanym przez Światowe Stowarzyszenie Wydawców Prasy WAN-IFRA, INMA Award, tytuł Marki Wysokiej Reputacji, MediaTrendy.

Jest absolwentką Wyższej Szkoły Dziennikarskiej im. M. Wańkowicza w Warszawie, ukończyła "The Newspaper Executive Development Program" w Scandinavian International Management Institute w Kopenhadze.