Łukasz Szewczyk30.12.2014 (13:28)3 komentarze

Serial "Rodzina Borgiów" od stycznia na CBS Europa

Od 4 stycznia 2015 roku na antenie kanału CBS Europa emitowany będzie pełen rozmachu serial historyczny z Jeremy Ironsem w roli głównej - "Rodzina Borgiów".
Włochy, rok 1492. Wieczne miasto popada w coraz większą ruinę, a będący na łożu śmierci papież Innocenty obawia się, że nie będzie miał godnego następcy. Dwaj kandydaci, którzy tylko czekają, kiedy prawnie obowiązujący papież pożegna się z życiem, to Giuliano della Rovere i Rodrigo Borgia (Jeremy Irons). Obaj są zdeterminowani, by osiągnąć cel i używają ku temu wszelkich środków. Ostatecznie, dzięki przekupstwu, Borgia zostaje kolejnym papieżem. Walczy on o nowe strefy wpływów, bezlitośnie eliminuje przeciwników, a także gromadzi coraz większe bogactwo. W podstępne gierki zaangażowane są dzieci papieża, a dwór papieski w niczym nie przypomina miejsca kojarzonego z religijnymi przykazaniami. Występek, zbrodnia czy pławienie się w luksusie to codzienność Aleksandra VI. Czy takimi metodami da się utrzymać władzę?

Serial zdobył trzy statuetki Emmy i wiele nominacji do tej nagrody; Jeremy Irons za rolę Aleksandra VI został nominowany do nagrody Złoty Glob dla najlepszego aktora w serialu dramatycznym.
Dramat historyczny "Rodzina Borgiów" na antenie CBS Europa będzie emitowany w niedziele o godz. 21:00 i 22:00 (od 4 stycznia 2015 roku). Powtórki w poniedziałki około godz. 23:00 i czwartki o godz. 21:00.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Bardzo dobry serial niestety pokażą go w tak kiepskiej jakości i dodatkowo okaleczą masą reklam, aż przykro.
 8  
CBS rozpoczyna serial WIngs od 5 stycznie i to jest hit zimy,
chyba jeden z najlepszych seriali komediowych jakie się pojawiły,
wg mojej subiektywnej oceny najlepszy, niestety nie wg stacji Posat
 1  
Potwierdzam serial super Szkoda że nie nagrają Kolejnej serii ;(
 2