Łukasz Szewczyk30.12.2014 (15:16)20 komentarzy

"Wiadomości" TVP1 z nową czołówką. Animacja 3D, muzyka Radzimira Dębskiego

1 stycznia 2015 roku Beata Tadla witając się z widzami "Wiadomości" w TVP1 rozpocznie nowy rozdział w historii polskich newsów telewizyjnych. Widzowie będą mogli zobaczyć i usłyszeć jakość znaną dotychczas wyłącznie z wielkich produkcji filmowych.
Nowa czołówka "Wiadomości" TVP1
Telewizyjne serwisy informacyjne zwykle używają prostych czołówek graficznych, opartych na elementach abstrakcyjnych, często wykorzystujących symbolikę kuli ziemskiej. "Wiadomości" poszły dużo dalej. Połączyły najnowocześniejszą technologię graficzną z niepowtarzalnym brzmieniem orkiestry symfonicznej, wykonującej utwór Radzimira Dębskiego. Realne instrumenty w sygnale muzycznym programów telewizyjnych są w dzisiejszych czasach absolutną rzadkością (jednym z nielicznych wyjątków jest stacja CBS NEWS).
Od Nowego Roku "Wiadomości" będą wyróżniać się jedną z najnowocześniejszych czołówek wykonaną w animacji 3D i tym samym wyznaczą nowe standardy także dla innych programów informacyjnych Telewizji Polskiej, a z czasem zapewne i dla innych polskich stacji TV.

Komentarze (1 - 10 z 20)

zapowiada się mega ciekawie :D
Oby tego nie spaprali
 11  
taaa
 4  
TVP płacze że kasy nie ma a tutaj idzie i to DUŻA FORSA na taki bzdet.
Jeżeli nie ma kasy to nie robi się takich idiotyzmów.
Wystarczy to co jest na obecną chwilę.
TYM BARDZIEJ że za to wszyscy płacimy a ja niezgadzam się by pieniądzę szły w błoto bo komuś się z Zarządu uroiło bo chce mieć w 3D.
NIE ZGADZAM SIĘ !!!
Każdy wie że takie pomysły są drogie w produkcji.
 23  
ciekawe ile to kosztowało? biedna tvp....
 24  
Gdyby ktoś wiedział... TVP sama przygotowała oprawę graficzną we własnym zakresie...
Ciekawe ile ludzi płaczę jak TVN wydaje kasę, fakt mają do tego prawo. Tak samo TVP ma prawo odświeżać swoje programy.
 14  
ciekawe czy w końcu będzie to w HD - a nie jak teraz marny upscaling
 40  
i mam siedziec w okularach 3d??
 13  
A kiedy produkcja w HD ?
 15  
Ojca i matkę znam, ale syna to nie bardzo kojarzę z czymkolwiek niż tylko z archaicznym jak na dzisiejsze czasy imieniem. Zobaczymy co chłopak sobą zaprezentuje tym nowym jinglem do Wiadomości. To, że jakaś amerykańska gwiazda zadzwoniła do niego na Skype w środku nocy nie gwarantuje jeszcze sukcesu. Zwłaszcza, że pewnie długo będziemy musieli tego słuchać codziennie o 19:30. Swego czasu TVP Info chwaliło się jiglem dla dla bloków "Reklama" spod ręki J.M. Jarra. Niestety było to żałosne. Może się zdarzyć, że zatęsknimy za tym starym "sakro-polo" jinglem Rubika.
 6  
A HD na poważnie kiedy wprowadzą?
 19