Łukasz Szewczyk01.01.2015 (18:13)8

Polskie Radio poszerzyło cyfrowy zasięg

1 stycznia 2015 roku Polskie Radio rozpoczęło cyfrowe nadawanie w aglomeracjach gdańskiej, kieleckiej, krakowskiej i poznańskiej. W ten sposób łączny zasięg emisji DAB+ w Polsce obejmuje już 56,1 tys. km2 (17,9%) terytorium oraz 15,7 mln (41,3%) populacji kraju.

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 8 z 8)

i bardzo dobrze :-) może za jakiś czas powstanie multipleks stacji komercyjnych :-)
 3  
I co z tego skoro Polskie Radio oszczędza na jakości dźwięku. DAB+ ma przyszłość jeśli emisja jest z odpowiednim bitrade co najmniej 128 kbps a nie poniżej tej wartości. Jeśli jakość dźwięku w DABie będzie gorsza od FM to słuchacze nie zaakceptują tej zmiany. To tak jaby kupić dobry sok i go rozcinczyć. Czy byłby dobry? Dlatego apeluje do Polskiego Radia: DAB jak najbardziej, ale z odpowiednim standardem, od 128 kbps wzwyż!
 18  
Świetnie, niebawem w samochodowych odbiornikach występować będzie urywanie się dźwięku.
 4  
Już to przerabiam od pół roku w Szczecinie. Zakupiony przenośny odbiornik DAB+ leży od dawna w szufladzie. Każdy samochód, każdy słup to kilkanaście do kilkudziesięciu sekund przerwy. Wiadomości nie ma co słuchać bo traci się wątek. I to w odległości 10 km od nadajnika. W centrum to nie ma po co włączać bo każdy budynek to przeszkoda nie do pokonania ....
 4  
Ja tam wole sluchac radia fm bo jest najlepsze.
 4  
Ja tam wole sluchac radia fm bo jest najlepsze.
Ja podobnie. Kompletnie niepotrzebne wydawanie publicznych pieniędzy, bo tylko publiczne radio na siłę ulega cyfryzacji i przez wiele wiele lat będzie utrzymywać nadajniki analogowe i cyfrowe z naszych pieniędzy.
Jakość beznadziejna przez dużą kompresję, brak rozgłośni komercyjnych.
Zainteresowana tym radiem jest chyba garstka pasjonatów nowych technologii.
 3  
Przepraszam a kto słucha tego moherowego radia ? Eska czy rmf max w DAB to tak ....... Lepiej sobie odpalić open fm w telefonie czy kompie i słuchać stacji jaka nam sie podoba.
 2  
Ciekawe co się dzieje z pozostałymi aglomeracjami, które były (są) w planach na 1 stycznia 2015r


Przewidywany termin uruchomienia:
1 stycznia 2015 roku

Bydgoszcz
Koszalin
Olsztyn
Zielona Góra

Pozdrawiam twórców programu wdrażania DAB+
 0