Łukasz Szewczyk05.01.2015 (11:46)35

Platforma nc+ stawia na HD, od czerwca tylko w standardzie MPEG-4. Wymiana starych dekoderów

Satelitarna platforma nc+ idąc zgodnie za światowymi trendami planuje zakończenie nadawania w standardzie DVB-S MPEG-2 w czerwcu 2015 roku. Dotychczasowy standard nadawania zostanie zastąpiony przez nowocześniejszy MPEG-4.

Przejdź do artykułu

Komentarze (21 - 30 z 35)

Wszystko możliwe

sat-charts.eu/artykul,3056,Polskie-platformy-bez-dubli-kanalow-w-standardowej-rozdzielczosci-w-2015-roku.html
 0  
@ncabo:

Zabezpieczenia nie są po to, żeby je łamać czy omijać. Omijanie zabezpieczeń HDCP samo w sobie nie jest legalne i basta - takie jest moje oficjalne stanowisko. Na szczęście osób, które wiedzą, co jest potrzeba do ominięcia zabezpieczeń HDCP, jest znikoma ilość, więc na razie nie ma specjalnie czym się przejmować... O wiele więcej jest posiadaczy niededykowanych dekoderów potrafiących nagrywać bez szyfrowania na podłączony dysk zewnętrzny i z tym trzeba walczyć w pierwszej kolejności.
No to może poszerzę to grono osób... Jakby ktoś nie wiedział: AVerMedia DarkCrystal HD Capture Pro (wersja PCI Express) pozwala ominąć zabezpieczenia HDCP - trzeba tylko użyć "poprawionej" wersji aplikacji przechwytującej. A jeśli ktoś nie ma ochoty na taką zabawę, może podpiąć dekoder do tej karty kablami component i też zgrywać sobie, co zechcą.
 1  
Nie ma możliwości przejścia na same kanały HD, ponieważ sieci kablowe jeszcze mają dekodery SD jak np. Vectra, a sama sieć zapewne nie będzie chciała za darmo wymieniać dekoderów tylko wyciągać kasę z abonentów, zresztą oni sami nie będą chcieli za taką zmianę płacić.
rozróżnijmy dwie rzeczy:
to jak pobierają kablówki sygnał i to co jest przekazywane klientowi końcowemu nie musi być ze sobą bezpośrednio powiązane. Takie kablówki jak Vectra, Multimedia czy UPC od lat powinny same zabiegać, by pobierać kanały od takich nadawców jak TVN i ITI światłowodem, bo transmisja satelitarna bywa kapryśna i bardzo często same (re)kodują sygnał na nowo (np. z MPEG2 do MPEG4), by upchnąć więcej kanałów w swojej sieci.
To, że klienci kablówek mają sprzęt SD to problem tych klientów (mniej) i samej kablówki (bardziej), a nie nc+ jako nadawcy kanałów z plusem. W teorii to, że klienci kablówek mają jeszcze dekodery SD w niczym nie przeszkadza, kablówki powinny mieć sprzęt pozwalający na przeskalowanie kanałów HD w dół dla takich klientów.
Nc+ informowała kablówki już jakiś czas temu, że będą przechodzić na MPEG4 i siłą rzeczy jeżeli któraś będzie pobierać sygnał z satelity, by dystrybuować ich kanały to będą musieli wymienić sprzęt na obsługujący to kodowanie ergo również na taki, który zdekoduje sygnał HD. A to czy kablówka zaoferuje swoim klientom kanały tylko w HD czy zrobi downscaling z HD do SD to już nc+ raczej interesować nie będzie.
 0  
zasadnicze pytanie - po co? W zasadzie po za ew. prywatną archiwizacją nie ma w dzisiejszych czasach sensu taka zabawa. Tym śmieszniej brzmią teksty, że "kontent trzeba chronić".
Większość programów jest już i tak dostępnych w sieci.
 1  
@asd0000000000000

Abonenci C+ dostają dekodery Sagemcom box+ lub wifibox+ więc i tak zostają przy nie parowanie karcie Cameleon nikt im nie wciska innego dekodera chyba że klient sam będzie zainteresowany wymianą obecnego na mediabox'a podczas przedłużania umowy. Tylko w przypadku multiroomu karta Cameleon jest parowana z dekoderem.
 1  
Do "kontentu"
Grzesiu idź sobie na świeże powietrze, i pomyśl o tych co dalej się z twoich wpisów śmieją:) splittery były i będą nie w seca, to w conax:)
 18  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
@BlLaljshdjud:

Nie przejmuję się ani trochę tym, że ktoś się z moich wpisów śmieje. Zdradzę ci, że ja też śmieję się z wpisów tych wszystkich "fachowców", którzy pochwalają ideę nieszyfrowanego nagrywania w dekoderach niezależnych i uważają taką możliwość za coś normalnego.

Conax? Takie karty w nc+ są parowane. Pierwsze słyszę o tym, żeby splittery rozdzielały parowane karty... Śmieję się do rozpuku! ;-)
Grzegorz Wandałowicz (usunięte konto #33177) 6.01.2015 (13:17:08)
 82  
"kontent"
Chodziło mi o Smart HD "znawco tematu", ale teraz jest jeszcze seca jedna u abonenta w splitterze a druga u sąsiada:)
 15  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Smart HD to nie jest pełna oferta nc+, a tylko jej marginalna część. Taka oferta bez problemu może funkcjonować z nieparowanymi kartami (i wynikającymi z tego konsekwencjami), z prostego powodu: w ofercie Smart HD nie ma żadnego kontentu premium. Nie ma i nie będzie tam nigdy kanałów na miarę HBO czy Canal+, które wymagają szczególnego zabezpieczenia kontentu przed nieautoryzowanym dostępem i kopiowaniem (nagrywaniem bez szyfrowania).
Grzegorz Wandałowicz (usunięte konto #33177) 6.01.2015 (13:38:30)
 81  
Smart HD to nie jest pełna oferta nc+, a tylko jej marginalna część. Taka oferta bez problemu może funkcjonować z nieparowanymi kartami (i wynikającymi z tego konsekwencjami), z prostego powodu: w ofercie Smart HD nie ma żadnego kontentu premium. Nie ma i nie będzie tam nigdy kanałów na miarę HBO czy Canal+, które wymagają szczególnego zabezpieczenia kontentu przed nieautoryzowanym dostępem i kopiowaniem (nagrywaniem bez szyfrowania).
ale człowieku pierdolisz . resztę zostawiam bez komentarza .
 19