Łukasz Szewczyk07.01.2015 (17:05)brak komentarzy

Grupa Polskapresse uruchomiła agencję informacyjną

W styczniu 2015 roku rozpoczęła działalność Agencja Informacyjna Polskapresse. Agencja udostępnia informacje regionalne i lokalne w postaci materiałów prasowych, fotograficznych oraz wideo.
Agencja Informacyjna Polskapresse (AIP) została utworzona w ramach struktur wydawniczych Grup Polskapresse i Media Regionalne. Powstała na potrzeby wewnętrzne oraz będzie świadczyć usługi klientom zewnętrznym. Unikalny kontent agencji stanowi baza informacji oraz materiałów regionalnych i lokalnych z całej Polski.
Nasza Agencja jest unikalna, bo wykorzystuje potencjał dziennikarzy redakcji regionalnych i lokalnych, a na tych rynkach jesteśmy liderami. Dzięki temu jesteśmy najbliżej ważnych spraw, które dzieją się w całej Polsce, a nie tylko na sejmowych korytarzach czy rządowych gabinetach - mówi Wojciech Rogacin, redaktor naczelny Agencji Informacyjnej Polskapresse
Agencja Informacyjna Polskapresse dostarcza materiały - teksty, zdjęcia i wideo - tworzone przez dziennikarzy redakcji Grupy Polskapresse i Mediów Regionalnych z całej Polski oraz przez zespół w Warszawie. Dzięki siatce reporterów pracujących dla 20 dzienników regionalnych oraz prawie 200 tygodników lokalnych, Agencja dostarcza dziennie setki materiałów ze wszystkich regionów Polski. Zespół w Warszawie uzupełnia informacje regionalne i lokalne o newsy ogólnopolskie i światowe m.in. z tematów politycznych, społecznych, gospodarczych i sportowych.
Agencja oferuje również szeroki pakiet serwisów tematycznych i branżowych, m.in. Moto, Zdrowie, Kuchnia, Dom, Rolnictwo, oraz innych, tworzonych na zamówienie.