Łukasz Szewczyk10.01.2015 (15:55)20 komentarzy

BBC stawia na HD. Wkrótce nowe kanały. BBC HD bardziej serialowo-filmowy

Już w lutym 2015 roku na polskim ryku zadebiutują dwie nowe marki BBC Brit (zastąpi BBC Entertainment) i BBC Earth (zastąpi BBC Knowledge). Obie stacje docelowo dostępne będą wyłącznie w jakości HD. Zmieni się także format BBC HD.
BBC Brit i BBC Earth
Ten rok w BBC Worldwide upłynie pod znakiem sporych zmian. Już w lutym 2015 roku na polskim rynku zadebiutują dwie nowe marki, które wprowadzą na rynek wysokiej jakości programy rozrywkowe, prezentujące prawdziwe historie (BBC Brit) i wysokiej jakości programy popularnonaukowe (BBC Earth). Co ważne, nowe sezony hitu "Top Gear" dostępne będą na wyłączność w BBC Brit. Więcej o premierach programowych nowych kanałów informowaliśmy - TUTAJ. Przypomnimy, że nowe marki zastąpią na polskim rynku telewizyjnym BBC Entertainment oraz BBC Knowledge. Ich debiut oznacza także zmiany na antenach pozostałych kanałów z portfolio BBC.


Pozostający w ofercie BBC Lifestyle nadal będzie kanałem adresującym swój program głównie do kobiet. Jednak ramówki stacji zostanie poszerzona o najciekawsze pozycje typu drama i seriale znane widzom z anteny BBC Entertainment.

Zmiany dotkną także kanał BBC HD, który do tej pory był kanałem prezentującym różne, najciekawsze produkcje BBC w jakości HD.
Wraz z uruchomieniem marki BBC Earth, na której będą wszystkie pozycje dokumentalno-poznawcze, automatycznie treści tego typu znikną z BBC HD. Natomiast BBC HD zwiększy liczbę seriali. Czyli kanał ten, w pewnym sensie, zamieni się w tzw. kanał drama. Stacja skupi się bardziej na serialach i filmach - zapowiedział na antenie TOK FM Jacek Koskowski, dyrektor BBC Worldwide na Europę Środkową i Wschodnią
Nie oznacza to jednak, że BBC ograniczy dostęp do swoich treści w jakości HD. Wręcz przeciwnie. Nowe stacje od samego początku dostępne będą w jakości HD.
My już nie dodajemy znaczków HD do BBC Brit czy BBC Earth. Wyszliśmy z założenia, że te kanały powinny być w jakości HD. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy odbiorcy mają jeszcze sprzęt, który umożliwia odbiór HD. Dlatego przez najbliższe pół roku będziemy oferowali te kanały w dwóch wersjach, zarówno SD jak i HD. Większość platform zamierza całkowicie zmigrować abonentów SD na HD do października, to jest też data z którą planujemy przejść już w pełni wyłącznie na HD - wyjaśnia Jacek Koskowski
BBC Worldwide w tym roku zamierza także uruchomić możliwość odbioru treści BBC na platformach internetowych. W przyszłości koncern planuje wprowadzić do Polski także serialowo-filmowy kanał BBC First. BBC nie wyklucza w Polsce zabiegania o miejsce w naziemnej telewizji cyfrowej.

Pełną audycję "Program telewizyjny" (TOK FM) z udziałem Jacka Koskowskiego, dyrektora BBC Worldwide na Europę Środkową i Wschodnią, można odsłuchać poniżej:

TOK FM

Komentarze (1 - 10 z 20)

"Natomiast BBC HD zwiększy liczbę seriali. Czyli kanał ten, w pewnym sensie, zamieni się w tzw. kanał drama. Stacja skupi się bardziej na serialach i filmach". Aha, czyli tylko czekać na kolejne serie złomiarzy, drwali i aukcji w ciemno. Odmóżdżania ciąg dalszy. Akurat po BBC się tego nie spodziewałem.
 21  
Mogli by puścić serial komediowy pt. Co ludzie powiedzą .
 15  
Mam nadzieje ze BBC HD pokaże Orphan Black, Line of Duty i The Game
 5  
Szkoda że BBC Lifestyle nie będzie w jakości HD. I że format nie pójdzie bardziej w stronę oferty programowej jak np.Domo+,TVN Style..
 5  
Uuuu oszczędności .... uwielbiam BBC HD ..dlatego wykupilem wyższy pakiet u dostwacy ... a tam beda seriale dla babci ??? Brrrrrr...
 8  
HD jest w dzisiejszych czasach koniecznością absolutną i bezdyskusyjną. Na dużych ekranach (np. 60") obraz SD wygląda obrzydliwie i nie da się na to patrzeć bezboleśnie. Dlatego odkąd mam taki duży telewizor, definitywnie skreśliłem wszystkie bez wyjątku kanały SD i juz ich nie oglądam od lat. Nie zwracam uwagi na to, jaki kontent jest na tych kanałach nadawany. Jeśli jest w SD, to choćby nie wiem, jak dobry był ten kontent, nie obejrzę go! Szanuję swoje oczy. Tylko HD się liczy.
Grzegorz Wandałowicz (usunięte konto #33177) 10.01.2015 (18:35:02)
 1  
Przysłodze BBC HD tak jak byli teraz byli wspaniali .... no ale chyba kasa znikła lub rozum menagera ...
 1  
Mogli by puścić serial komediowy pt. Co ludzie powiedzą .
o tak!!!!! Pani Bukietowa jest de best:)
 3  
nie lepiej dodatkowo wprowadzić obecne u naszych zachodnich sąsiadów BBC ONE i BBC TWO?
 4  
zamknij mordę pseudo prawicowa popłuczyno
 5