Łukasz Szewczyk22.01.2015 (13:47)6 komentarzy

Nowy miesięcznik społeczno-kulturalny "niepokornych" - Fronda

W piątek (30 stycznia 2015 roku) w kioskach pojawi się pierwszy numer miesięcznika Fronda. Redaktorem naczelnym pisma został Grzegorz Górny. Wydawcą jest Fratria, która tworzy miesięcznik we współpracy z wydawnictwem Fronda.
Fronda - nr 1/2015
Fronda - nr 1/2015
Grzegorz Górny zakładał "Frondę" w 1994 roku, a pismo stało się dla kilku pokoleń czytelników drogowskazem wyznaczającym nie tylko kierunki, ale i sposoby mówienia o wierze, o tym co duchowe i ważne. Nowa odsłona Frondy to, jak zapowiada wydawca, miesięcznik społeczno-kulturalny, poświęcony znanym postaciom, wydarzeniom oraz zjawiskom cywilizacyjnym, kulturowym, obyczajowym i naukowym.
Chcemy prezentować sylwetki pozytywnych bohaterów zbiorowej wyobraźni i robić to w sposób odpowiadający wrażliwości większości Polaków, przywiązanych do tradycyjnych wartości, życia rodzinnego i dorobku chrześcijaństwa. Dziś, łącząc doświadczenie dawnej Frondy, z dynamizmem Fratrii, znów tworzymy rzeczy pionierskie na naszym rynku prasowym - pierwszy ilustrowany miesięcznik dla Czytelnika, dla którego ważne są sprawy ducha i wiary oraz wartości wspólnotowe, związane z patriotyzmem i rodziną - wyjaśnia Grzegorz Górny
Wydawnictwo Fratria, wydawca tygodnika wSieci, miesięczników wSieci Historii i Gazeta Bankowa oraz portalu wPolityce.pl podjął współpracę z Wydawnictwem Fronda, wydawcą książek i kwartalnika Fronda Lux, uzyskując licencję na wydawanie tytułu.
Od dawna przygotowywaliśmy się do wydania pisma społeczno-kulturalnego i niepolitycznego, które będzie nowoczesne w formie przekazu, layoucie i w sposobie narracji. Rok 2014 zamknęliśmy z dobrymi wynikami wszystkich przedsięwzięć wydawniczych, co pozwala nam podjąć pracę nad kolejnymi projektami. Fronda to marka, doskonały tytuł związany od lat z publicystyczną debatą w Polsce. Porozumieliśmy się z wydawcą kwartalnika i wzajemnie się wspierając uruchamiamy miesięcznik, który - jak wierzę - trafi do szerokiego grona osób szukających sposobu na dobre życie, zainteresowanych pogłębianiem życia duchowego, lubiących ciekawą lekturę - mówi Tomasz Przybek, prezes Fratrii
Miesięcznik Fronda ukazywać się będzie w klasycznym formacie magazynów lifestylowych (210/280), w cenie 9,90 zł i nakładzie 50 tys. egzemplarzy. Autorem layoutu jest Michał Korsun. Kampania reklamowa na start będzie oparta na publikacjach w mediach własnych wydawcy, a także w innych tytułach prasowych, w radiu oraz najpopularniejszych portalach horyzontalnych. Przygotowywana jest też akcja informacyjna prowadzona w mediach społecznościowych. Działania promocyjne wspiera agencja Apella S.A.
W pierwszym numerze miesięcznika "Fronda" publikują m.in. Piotr Skwieciński, Maja Narbutt, Robert Tekieli, Maciej Pawlicki, Łukasz Adamski, Marcin Kołpanowicz, Andrzej R. Potocki, Marcin Wikło. Grzegorz Górny rozmawia z Darkiem "Maleo" Malejonkiem, współtwórcą projektu "Panny wyklęte".

Komentarze (1 - 6 z 6)

No to katoprawicowy beton będzie miał co poczytać...
 3  
Nobo lewaki juz mają co do poczytania, np krytyke polityczna, prawda abo?
 6  
Skoro są pisma dla geyów... tfu
 2  
No to katoprawicowy beton będzie miał co poczytać...
Wątpliwe. Oni nie czytają. Wystarczy, że wierzą :D
 2  
Papier wszystko przyjmie. Karnowsko-SKOKowo-PiSowskie wypociny również;)
 3  
Oby jak najwięcej takich czasopism. Trzeba wreszcie przystopować lewackie barbarzyństwo.
 8