Łukasz Szewczyk26.01.2015 (12:48)29 komentarzy

Więcej domów z darmową DVB-T, mniej domów z TV Sat

Wciągu ostatnich sześciu miesięcy 2014 roku wzrosła liczba polskich gospodarstw z dostępem do naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Maleje natomiast liczba gospodarstw z dostępem do telewizji satelitarnej i kablowej.
pilot i telewizor
W drugim półroczu liczba gospodarstw domowych z dostępem do telewizji plasowała się na poziomie 13,05 mln, co oznacza wzrost o 77 tys. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement.
Liczba gospodarstw domowych odbierających telewizję za pośrednictwem anten satelitarnych wyniosła 4,6 mln, co oznacza spadek o 77 tys. Z kolei telewizja kablowa była dostępna w 4,04 mln gospodarstw domowych, notując minimalny spadek.

Rośnie natomiast liczba użytkowników naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T), która obecnie dociera do 4,41 mln gospodarstw (wzrost o 85 tys.),
rpkom.pl

Najwyżej ocenione komentarze - zobacz wszystkie

Płatnej telewizji satelitarnej nie wykończy telewizja naziemna. Płatną tv satelitarną wykończą notoryczne reklamy. więc po co płacić za oglądanie reklam skoro można je pooglądać za darmo w dvbt....
 57  
Ja też kończę z nimi umowę bo nie mam zamiaru latać z kartą w MR za własne pieniądze..
 50  
Na nowym muxie 8, ktory wystrtuje latem powinny znalesc sie jeszcze jeden kanal filmowy i dokumentalny a oferta bedzie nawet dobra.
 48  
Z satelitarną platforma jest jak jest z nałogiem, części nie uda się zerwać, ale jak już się zerwie, to widać zadowolenie wyrwania się z poniżających nas praktyk przy przedłużaniu umów, próby "kantowania i wyłudzania" wyższych opłat..
Im szybciej więcej różnych nadawców będzie w DVB-T, tym "atrakcyjność" płatnej spadać będzie dla abonentów kilkakrotnie szybciej.
DVB-T i Internet to wolność
 42  
W Tv satelitarnej tez są powtórki ,powtórki i za to trzeba płacić kasę min : kanały axn , cbs , discovery , Universal , SF channel , cały czas te same seriale na innych kanalach canal+ gdzie emitują polskie stare filmy i chcą kasę za to dodatkowo ,History bez hitorii, travel bez "podróży" itp. wszędzie tylko wojny magazynowe, gwiazdy lombardu, łowcy okazji itp . min: Puls ,puls2, travel,history, cbs reality itd . Fox comedy kolejne powtorki , Discovery life wkrótce to samo ,nic tylko "plakać ".
 29  
@koa. Po prostu świat się zmienia i coraz trudniej znależć jelenia.
 26  
Już dwa lata temu zrezygnowałem z kablówki na rzecz DVB-T. Owszem nie mam do dyspozycji 150 kanałów ale te 24 spokojnie mi wystarcza. Podobnie zrobili moi krewni i znajomi i naprawdę nikt nie jest z tego powodu pokrzywdzony. DVB-T ma jeszcze jedną zaletę. Mając w domu kilka telewizorów, wszystko idzie z jednej anteny, bez dodatkowych multiroomów. Gdy chce coś oglądnąć czego nie ma w DVB-T to oglądam VOD przez internet. Obecna paczka DVB-T zadowoli większość bo jast tu prawie każdy kanał, dla dzieci TVP ABC czy filmowy Stopklatka albo popularnonanukowy Fokus TV. W kablówce większość kanałów to same powtórki więc po co wydawać pieniądze. A co do pieniędzy to operatorzy mają czego się obawiać. Osobiście znam jedną osobę która aby mieć dostęp do TV Trawam płaciła w UPC 66 zł za pakiet Select TV. Nie miała innej możliwości ponieważ administrator budynku zabronił montować antene TV sat. Teraz ma to w DVB-T i płaci tylko za azard 80 gr na miesiąc zamiast 66 zł!
 23  
Jak dołączą płatne kanały na DVB-T to chyba będzie koniec kablówek i satelit :)
 19  
Wszystko fajne. Tylko jak w dobie pogoni za pieniądzem, znaleźć czas na oglądanie tych wszystkich kanałów. Chyba że jesteś bezrobotny, albo masz te kanały tylko po to, żeby pochwalić się innym na forum.
 17  
i właśnie dlatego mux 8 prędko nie ruszy , a o mux 5 i 6 można zapomnieć .
chociaż mux 5 niezależny jest od dewidenty .
Prace nad mux 5 , 6 ,8 powinny zacząć się w momencie wyłączenia telewizji analogowej .
to by dziś można było by odbierać . a tak mux 5 i 6 stoi odłogiem.
tu się dba o interesy prywatnych dostawców telewizji , aby nie zbiednieli .
mux 8 prędko nie ruszy .
 17