Łukasz Szewczyk26.01.2015 (14:22)33 komentarze

Antyradio w 13 miastach Polski. Zet Chilli tylko w trzech

Od 15 lutego 2015 roku Antyradio poszerzy swój zasięg o największe miasta m.in.: Gdańsk, Gdynię, Łódź, Poznań i Wrocław, stając się największą rockową siecią radiową w Polsce. Dzięki zamianom, Antyradio będzie nadawać w trzynastu miastach i aglomeracjach.
Antyradio to silna, zdrowa marka. Biznesowo - format z dużym rynkowym potencjałem. Jako Grupa dzięki zmianom zwiększymy liczbę naszych słuchaczy ogółem. Dlatego część częstotliwości ZET Chilli przekazujemy Antyradiu, z ZET Chilli skupiając się na trzech największych aglomeracjach, w których mieszka blisko połowa obecnych słuchaczy stacji. Jej pozycję chcemy rozwijać w Internecie. Target tego chilloutowo-kulturalnego formatu to odbiorca premium, dobrze obeznany z nowymi technologiami. Liczymy, że część dotychczasowych słuchaczy on air pozostanie z nami online, słuchając stacji za pomocą smartfonów, tabletów czy playera na zetchilli.pl - mówi Andrzej Matuszyński, prezes Grupy Eurozet
Antyradio w 13 miastach!
Do tej pory Antyradio było dostępne w Warszawie, Krakowie i aglomeracji śląskiej (w tym Bielsku-Białej). Dzięki zmianom od 15 lutego będzie go można słuchać również w Gdańsku, Gdyni, Koszalinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Wrocławiu, czy Zielonej Górze. Program Antyradia pojawi się na dotychczasowych częstotliwościach Radia ZET Chilli. Na Śląsku częstotliwości nie zmienią się. Zasięg techniczny sieci wzrośnie do 7,83 mln osób. Antyradio będzie nadawać program sieciowy. Na Śląsku pozostaną informacyjne serwisy lokalne.

Nowe częstotliwości Antyradia (od 15 lutego):
• Warszawa: 106,8 FM
• Śląsk: 106,4 FM i 89,8 FM
• Bielsko-Biała: 105 FM
• Kraków: 101,0 FM
• Gdańsk: 92,0 FM
• Gdynia: 101,1 FM
• Koszalin: 106,9 FM
• Łódź: 89,6 FM
• Olsztyn: 91,9 FM
• Poznań: 101,6 FM
• Wrocław: 106,9 FM
• Rzeszów: 96,4 FM
• Szczecin: 104,9 FM
• Zielona Góra: 92,9 FM

Poszerzenie zasięgu sieci poprzedził październikowy start nowego serwisu tematycznego dedykowanego muzyce i kulturze rockowej - antyradio.pl, który powstał w miejsce strony stacji. Od tego momentu liczba użytkowników portalu potroiła się. W styczniu stacja zmieniła też swój logotyp.


Radio ZET Chwili w trzech miastach
Radio ZET Chilli nadal będzie można odbierać w największych aglomeracjach: warszawskiej, krakowskiej i śląskiej, gdzie w zasięgu pozostanie 109 tys. obecnych słuchaczy, oraz w całej Polsce za pośrednictwem Internetu (aplikacje mobilne, zetchilli.pl). Program stacji zostanie wzbogacony o elementy lokalne. W Warszawie (101,5 FM) i Krakowie (93,7 FM) stacja przejmie częstotliwości Radia ZET Gold. Katowice (93,6 FM) pozostają bez zmian. W zasięgu technicznym Radia ZET Chilli znajdzie się 2,23 mln słuchaczy.

Radio Zet Gold
Radio Zet Gold
Zmiany w częstotliwościach Radia Zet Gold
Od 15 lutego w Warszawie (94 FM) i Krakowie (101,3 FM) Radia ZET Gold będzie można słuchać na dotychczasowych częstotliwościach Antyradia. W warszawskiej i krakowskiej ramówce ZET Gold pojawią się audycje i informacje lokalne. Do tej pory program w tych miastach był wspólny.
Od 27 stycznia na antenach Antyradia, Radia ZET Chilli i ZET Gold rusza kampania informująca słuchaczy o zmianach.

Komentarze (1 - 10 z 33)

Zwiększenie zasięgu to jedno, pytanie jaka będzie ramówka stacji.

Niestety to już nie ten sam klimat co wcześniej, gdy o poranku słuchało się duetu Figurski - Wojewódzki, wieczorem talk-show z gościmi Tomasza Kina, w weekendowe przedpołudnia Pawła Lorocha, a popołudniami świętej pamięci Janusza Kosę Kosińskiego. A wszystko okraszone fajną interakcją ze słuchaczem.

Dzisiaj niestety Antyradio, już jest coraz mniej Anty, coraz mniej klimatyczne, coraz mniej magiczne. Państwo Zientarscy przynudzają, podobnie jak i Makak. Ciekawe czy cała Polska będzie chciała słuchac wieczorami o nudnych imprezach/wydarzeniach "warszafffki" u Makaka.

Jednym słowem... muszą się postarać, by się czyms wyróżnić się na rynku, niż tylko przełączniem wjahy przy nadajnikach
 20  
Tytuł informacji : "Antyradio w całej Polsce od 15 lutego" nie pokrywa się z jego treścią : "Dzięki zamianom, Antyradio będzie nadawać w trzynastu miastach i aglomeracjach."
...............
Bo 13 miast to nie cała Polska.
 20  
a ktoś się prosił o to ?
ja słuchałem radia w samochodzie , a teraz mi zabrali.

dziękuje za zmianę ale reklam słuchać nie zamierzam.

żegnam antyradio....
 10  
"Antyradio w całej Polsce" jak huxxx KŁAMSTWO!!!
 9  
Oczywiscie mimo,ze Lublin jest ponad 300 tysiecznym miastem nie lezy w kregu zainteresowan Antyradia.
 11  
Przecież taka muza to dziadostwo. W żadnym klubie, dyskotece tego sie nie gra.
 25  
Zet Chilli jest jedyną stacją, którą można słuchać przez długi czas. Jest tam mało reklam, wiadomości i zbędnego gadania, a przede wszystkim żadna inna stacja nie puszcza muzyki chilloutowej. Teraz jest kilka stacji na jedno kopyto. Antyradio niech sobie włączają zamiast Zet gold czy zamiast innego chłamu, a Zet Chilli powinni zostawić. No ale cóż komercja....
 7  
A dlaczego nie ma radia PLANETA FM bo radio ZETGOLD to gooowno a nie rozgłosnia
 13  
To ja wywalam wszystkie stacje Zet z pamięci radia - zet chilli to jedne z niewielu porządnych stacji które jeszcze da sie słuchać.
 11  
Dokładnie, oddajcie nam Planetę FM, bowiem jednak to, co teraz leci online to nie to samo...
 13