Łukasz Szewczyk28.01.2015 (12:09)brak komentarzy

Offensywa De Luxe w radiowej Trójce. Na scenie Artur Rojek, Organek i Straight Jack Cat

Specjalne wydanie audycji "Offensywa" radiowej Trójki. W piątek (30 stycznia 2015 roku) w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce wystąpi Artur Rojek oraz grupy Organek i Straight Jack Cat. Podczas koncertu zostaną wręczone doroczne nagrody Szczoty
W ramach piątkowego koncertu "Offensywa de Luxe" Piotr Stelmach i Anna Gacek podsumują miniony rok w polskiej muzyce alternatywnej.
W tym roku w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej wystąpi Artur Rojek. Były wokalista kultowej grupy Myslovitz wydał w ubiegłym roku płytę "Składam się z ciągłych powtórzeń", która spodobała się zarówno krytykom, jak i fanom. Na scenie pojawi się także zespół Organek, którego lider Tomasz Organek uhonorowany został w październiku ub.r. Mateuszem Trójki. Wokalista i kompozytor odebrał nagrodę za debiut w kategorii muzyki rozrywkowej, a doceniony został za: - Odważny i oryginalny powiew rock'n'rolla w muzyce rozrywkowej oraz przypomnienie istoty bezpośredniego i bardzo osobistego kontaktu z publicznością podczas koncertów zorganizowanych w małych miejscowościach na Podlasiu, latem 2014 roku - czytamy w uzasadnieniu werdyktu jury.

Trzeci piątkowy wykonawca to krakowska grupa Straight Jack Cat - półfinaliści programu "Must Be The Music" i laureaci konkursu Krakowskiej Sceny Muzycznej na Płytę Roku 2014.

Wszyscy uczestnicy "Offensywy de Luxe" otrzymają od Piotra Stelmacha i Anny Gacek prestiżowe nagrody - Szczoty. - Dwóch pierwszych artystów uhonorujemy za ich dokonania studyjne i sceniczne w 2014 roku, a koncert ostatniej z wymienionych grup zapowiemy jako występ "ofensywnej" nadziei na rok bieżący i kolejne lata. Niewykluczone, że to nie wszyscy artyści, którzy tego wieczoru pojawią się na trójkowej scenie, bo "Offensywa De Luxe" to zawsze był koncert z niespodziankami - mówi Piotr Stelmach, współgospodarz wieczoru.

Transmisja koncertu na antenie Trójki w piątek (30 stycznia 2015 roku) od godz. 22.05.