Łukasz Szewczyk28.01.2015 (13:24)3 komentarze

Eurosport przedłużył prawa TV na Vuelta a Espana do 2020 roku

Eurosport przedłużył licencję na prawa do transmisji z jednego z trzech najważniejszych w sezonie kolarskim wyścigów wieloetapowych Vuelta a España. Eurosport zapewnił sobie pełnię praw telewizyjnych i cyfrowych do tego wydarzenia do 2020 roku.
Cavendish, Wielka Brytania
Umowa została odnowiona za pośrednictwem EBU w następstwie przetargu i obejmuje wszystkie 54 terytoria Europy i basenu Morza Śródziemnego, w których dostępny jest kanał Eurosport. Grupa zapewniła sobie również prawa do wyłączności z transmisji z wyścigu w Polsce, Niemczech, we Francji, Włoszech i w Wielkiej Brytanii.
Relacje na żywo z Vuelta a España przez kolejne lata będą ponownie gościć na antenie kanału Eurosport, który widzowie mogą również odbierać w ramach usługi Eurosport Player poprzez komputery stacjonarne, urządzenia mobilne, tablety oraz telewizory z dostępem do Internetu.
W tym roku Eurosport będzie relacjonował wyścig Vuelta a España już po raz dwudziesty, tym bardziej cieszy mnie fakt, że mogę dziś poinformować o przedłużeniu naszej współpracy do 2020 r. Vuelta a España i kolarstwo w ogóle są częścią naszego DNA, a w 2014 r. aż 100 milionów widzów** w Europie oglądało sport na najwyższym światowym poziomie na antenie naszych kanałów. Jesteśmy dumni z tego, że nieustannie przybliżamy to wielkie sportowe wydarzenie naszym widzom i w ten sposób wspieramy jego dalszy wzrost - mówi Jean-Thierry Augustin, dyrektor zarządzający grupy Eurosport
Umowa wzmacnia status kanału Eurosport jako czołowego nadawcy kolarstwa, którego oferta obejmuje ponad 40 wyścigów w każdym sezonie. Grupa nie tylko posiada prawa do relacji z trzech Wielkich Wyścigów sezonu, ale pokazuje również czołowe jednodniowe klasyki oraz liczne wyścigi wieloetapowe. Łączny czas transmisji z kolarstwa w kanałach Eurosport i Eurosport 2 co roku przekracza 1800 godzin relacji na żywo.

Komentarze (1 - 3 z 3)

No i to super wiadomosc :) Nie podczepi sie pod sukcesy kolarskie tvp
 5  
Ciekawe czy dorzuca cos nowego?
podobno maja sporo kasy na nowe prawa.
 2  
Europsport do DVB-T!!!!!
 2