Łukasz Szewczyk01.02.2015 (11:51)brak komentarzy

Premiera polskiego dokumentu HBO o zawodnikach futbolu amerykańskiego (wideo)

W dniu Super Bowl, na antenie HBO będzie miała premiera nowego dokumentu koprodukowanego przez HBO Europe - "Niepowstrzymani", którego głównymi bohaterami są trzej zawodnicy drużyny futbolu amerykańskiego Seahawks Gdynia oraz ich trener. Reżyserem filmu jest Bartosz M. Kowalski.
"Niepowstrzymani" / Fot. HBO
"Niepowstrzymani" / Fot. HBO
Bohaterami Niepowstrzymanych są Krzysztof, Sebastian i Marcin - trzy różne osobowości, trzech zawodników drużyny futbolu amerykańskiego Seahawks Gdynia, których połączyła wspólna pasja. Na co dzień pracują, wolny czas spędzają na treningach, przygotowując się do kolejnych rozgrywek. Ich oczami śledzimy losy drużyny, której celem jest zdobycie mistrzostwa Polski.
"Niepowstrzymani" / Fot. HBO
"Niepowstrzymani" / Fot. HBO
"Niepowstrzymani" to film, w którym główną osią narracyjną jest brutalny sport. Ale tak naprawdę to tylko pretekst do tego, żeby opowiedzieć o ludziach. Jeden z bohaterów mówi: nieważne, kto kim jest, ważne, co chcemy osiągnąć. To było naszym punktem wyjścia do opowieści o ludziach, których, pomimo tak wielu różnic, łączy wspólna pasja - wyjaśnia reżyser, Bartosz M. Kowalski

Dokument jest koprodukcją Film It i HBO Europe. Powstał przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Gdyńskiego Funduszu Filmowego. Reżyserem Niepowstrzymanych jest Bartosz M. Kowalski, który za dokumentalny debiut Moja Wola, wyprodukowany również przez HBO Europe, zdobył pięć nagród, w tym Srebrnego Lajkonika dla reżysera najlepszego polskiego filmu dokumentalnego na Krakowskim Festiwalu Filmowym.


"Premiera filmu "Niepowstrzymani" na antenie HBO odbędzie się w niedzielę - 1 lutego 2015 roku o godz. 22.10, w dniu Super Bowl, czyli finałowego meczu o mistrzostwo w futbolu amerykańskim w USA.