Łukasz Szewczyk06.02.2015 (15:36)7 komentarzy

Grupa Onet otrzymała zielone światło na przejęcie NK.pl

Grupa Onet może przejąć serwis Nasza Klasa. Przeprowadzone przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postępowanie wykazało, ze koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji.
NK.pl - strona logowania
Główna działalność Grupy Onet.pl polega na prowadzeniu ogólnoinformacyjnego portalu internetowego onet.pl. Ponadto jest właścicielem innych serwisów, m.in. vod.pl, a także oferuje gry komputerowe online. Nasza Klasa obsługuje serwis społecznościowy o tej samej nazwie. Wśród usług oferowanych użytkownikom są m.in. gry online oraz wideo na żądanie.
UOKiK ustalił, że działalność uczestników koncentracji pokrywa się na krajowych rynkach reklamy internetowej, gier komputerowych oraz VOD (wideo na żądanie). Ich udziały nie są jednak na tyle wysokie, żeby koncentracja mogła wpłynąć negatywnie na stan konkurencji, tym bardziej, że na tych rynkach działa wielu przedsiębiorców.

Zgodnie z przepisami, transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Komentarze (1 - 7 z 7)

ciekawe, czy wyniki NK dalej w Megapanelu będą oddzielnie, czy wejdą w pulę całej grupy Onet? przynajmniej do lutego będą słupki obrazujące swobodny upadek tego portalu
 7  
Przeciez NK, to zywy trup bedacy w trakcie smierci klinicznej.
 17  
To teraz Onet zrobi porządki z nk.pl
 6  
właśnie wczoraj konto zostało usunięte!!!
 3  
Fajno, grupa gimbusów i idiotów pisząca komentarze na onecie będzie miała gdzie się podziać, na jedynym słusznym portalu. Może niech go odpicują i zaczną zabierać dzieciarnie i pokemony z FB to zrobi się tam trochę znośniej bo widząc kretynów "lajkujących" jak leci albo wpierdzielających zezwolenia dla "auto-publikatorów" łapię się za głowę jak można być takim kretynem klikającym wszędzie "tak" albo "zezwalam".
 3  
nie wiem kto jeszcze na tej nk siedzi:/
 1  
A kiedyś nk to było naprawdę coś a teraz już nie!
 0