Łukasz Szewczyk26.02.2015 (12:22)13 komentarzy

Forbes: Zygmunt Solorz-Żak drugim z najbogatszych Polaków

Zygmunt Solorz-Żak, twórca telewizji Polsat oraz właściciel komórkowej sieci Plus, jest najwyżej notowanym przedstawicielem mediów na tegorocznym ranking 100 Najbogatszych Polaków miesięcznika Forbes.
Zygmunt Solorz-Zak
Jak co roku, w marcowym wydaniu, "Forbes" (Ringier Axel Springer Polska) publikuje listę stu najbogatszych Polaków - jeden z najbardziej prestiżowych rankingów w Polsce. Zestawienie powstaje we współpracy redakcji "Forbesa" z wywiadownią gospodarczą Bisnode, na podstawie sprawozdań finansowych KRS oraz wartości spółek giełdowych.
Tegoroczne zestawienie "Forbesa" pokazuje wyraźny trend pomnażania majątków wśród najbogatszych i zawiera kilka interesujących debiutów. Nastąpi również zmiana na podium rankingu.

Forbes - nr 3/2015
Forbes - nr 3/2015
Zwycięzcą najnowszego rankingu, podobnie jak w ubiegłym roku, jest Jan Kulczyk z majątkiem szacowanym na 15,1 mld złotych (wzrost o 33,6 proc.) Kolejne miejsca zajęli: Zygmunt Solorz-Żak - 11,9 mld zł (wzrost o 11,2 proc.), na trzecie miejsce awansował Michał Sołowow z majątkiem 7,7 mld zł (wzrost o 11,6 proc.) wyprzedzając Leszka Czarneckiego - 5 mld zł (spadek o 29,6 proc.).

Wśród przedstawicieli mediów najwyżej notowany jest Zygmunt Solorz-Żak. To nie jedyny przedstawiciel na liście 100 najbogatszych Polaków. Na miejscu 17 plasuje się Heronim Ruta - 1,350 mld zł (wzrost o 62,7 proc.); 28 miejsce zajmuje Aldona Wejchert z dziećmi - 800 mln zł (nowa na liście); 55 miejsce zajmuje Mariusz Walter z rodziną - 550 mln zł (wzrost o 37,5 proc.), z kolei 80 miejsce zajmuje Łukasz Wejchert - 350 mln zł (bez zmian)
Forbes

Komentarze (1 - 10 z 13)

Zygmunt Solorz-Żak (urodzony jako Zygmunt Józef Krok, 4 sierpnia 1956 w Radomiu). Posiada wykształcenie średnie techniczne. Nazwisko Solorz przyjął po zawarciu małżeństwa z Iloną Solorz, natomiast nazwisko Żak przyjął po rozwodzie z pierwszą żoną i poślubieniu Małgorzaty Żak. Wcześniej znany także jako Piotr Krok, Piotr Podgórski. Rodzi się pytanie kim naprawdę jest ten człowiek i kto mu pomógł wypłynąć na szerokie wody ?
 29  
Niby bez zmian, bo było 2. miejsce i jest 2. miejsce, ale jednak majątek sporo się powiększył. Podejrzewam, że to zasługa głównie dobrych wyników CP, który w przeciwieństwie do innych operatorów tv nie traci abonentów, ale przeciwnie - nawet zyskuje.
 15  
O jaki idzie sie dorobi na limitach w super hiper mega lte ktore chodzi srednio okolo 10 Mb.s i są limity ;D
 7  
Same podejrzane typy i złodzieje, w tym największy Leszek Czarnecki właściciel Getin Gangu, w którego placówkach oszustwa i machloje są na porządku dziennym. Uważajcie i omijajcie szerokim łukiem instytucje tego oszusta.
 17  
Lista 100 najbogatszych żydów w POlsce płacących podatki za granica -tak powinien nazywać się artykuł
 26  
samo słowo żyd oznacza to co napisałeś:)
 4  
Znajdzie się choć JEDEN uczciwy na tej liście? Pierwsze dwa miejsca to ludzie bezpieki, dalej pewnie nie lepiej...
 7  
Tak, bogaty to albo złodziej, albo żyd - wg. Polaków. Zawiść aż zgrzyta zębami. :P
 3  
Straszne. Solorz tylko drobniutki miliardzik przez rok uciułał.
 2  
Aż się czytać nie chce. Jak nie ubek to TW. Kwiat polskiego biznesu.
 3