Łukasz Szewczyk02.03.2015 (12:27)1 komentarz

Nowy serial "Fortitude" a Ale kino+. Po raz pierwszy w Polsce (wideo)

Ale kino+, autorski kanał filmowy platformy nc+, rozpoczyna emisję "Fortitude", gorąco komentowanego serialu telewizji Sky. Siłą produkcji jest rewelacyjna obsada z Sofie Grabol i Stanleyem Tuccim na czele, wciągająca kryminalna intryga i niepokojąca atmosfera.
"Fortitude"
Tytułowe Fortitude to 700-osobowe fikcyjne miasteczko leżące Na Spitsbergenie, poza kołem podbiegunowym. Otoczone dziką przyrodą i pięknymi widokami, było jednym z najbezpieczniejszych miejsc na ziemi. Nigdy nie zostało tu popełnione żadne poważne przestępstwo. Aż do teraz. Spokój lokalnej społeczności burzy makabryczne morderstwo, które będzie miało niemały wpływ na przyszłość Fortitude i jego mieszkańców. Szczególnie odczuje to burmistrz Hildur Ødegard (w roli głównej rewelacyjna Sofie Grabol, znana m.in. z duńskiego serialu "The Killing", które także pokazało Ale kino+).
Jej ambicją jest przekształcenie Fortitude w wysokiej klasy kurort i wybudowanie lodowego hotelu. Czy znajdzie teraz inwestorów? Śledztwo prowadzi szef lokalnej policji, Dan Anderssen (Richard Dormer), który nigdy przedtem nie zetknął się z morderstwem. Sprawę, ku niezadowoleniu gubernator i szeryfa, przyjechał zbadać na wniosek rodziny zmarłego, brytyjski detektyw Eugene Morton (w tej roli zachwycający Stanley Tucci). Dwaj zupełnie różni od siebie śledczy muszą nauczyć się ze sobą współpracować.


O dwunastoodcinkowym "Fortitude" zagraniczne media i portale społecznościowe rozpisywały się od końca 2014 roku, oczekując od produkcji Sky nowej jakości w kręceniu seriali. Światowa premiera pierwszego odcinka wysokobudżetowego "Fortitude", pod koniec stycznia br. dodatkowo zaostrzył apetyt widzów. Serial zebrał znakomite recenzje za niepowtarzalny, tajemniczy klimat, genialną międzynarodową obsadę (oprócz powyżej wymienionych - Michael Gambon czy Christopher Eccleston). Doceniono znakomicie poprowadzone wątki poboczne, które są w równym stopniu intrygujące, co motyw główny. Na uwagę zasługują również zapierające dech w piersiach zdjęcia nieujarzmionej arktycznej przyrody.

Premiera "Fortitude" na antenie Ale kino+ w Dzień Kobiet (8 marca 2015 roku) o godzinie20:10, w niecały miesiąc po światowej premierze.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Brzmi zachęcająco.... Chyba obejrzę.
 1