Łukasz Szewczyk10.03.2015 (12:59)18 komentarzy

Juliusz Braun: TVP nie dla Dody i Nergala

Juliusz Braun stawia na cenzurę w TVP? Obecny prezes Telewizji Polskiej w nowej książce o rządach prezesów TVP twierdzi, że w telewizji publicznej nie ma miejsca dla Dody i Nergala.
Juliusz Braun - prezes TVP
W drugiej połowie marca 2015 roku na rynku zadebiutuje książka "Prezesi. Oni rządzili TVP", której autorką jest Modrzejewska Beata. W książce o swych rządach na Woronicza odpowiadają prezesi Telewizji Polskiej: Wiesław Walendziak, Robert Kwiatkowski, Andrzej Urbański, Janusz Zaorski, Juliusz Braun i Jan Dworak. W publikacji znalazł się wywiad z legendarnym szefem Radiokomitetu z czasów Edwarda Gierka - Maciejem Szczepańskim.
Książka "Prezesi. Oni rządzili TVP"
Książka "Prezesi. Oni rządzili TVP"
Książka jeszcze nie jest dostępna na rynku, ale już wzbudza emocje. Głównie za sprawą wypowiedzi Juliusza Brauna, obecnego szefa Telewizji Polskiej. Telewizji, która w swoich programach powinna ukazywać różne kolory polskiej kultury.

Okazuje się jednak, że nie każdy artysta ma prawo występować przed kamerami TVP. Na "czarnej liście" prezesa TVP widnieje między innymi Doda.
Przecież nie zapraszamy wszystkich trzydziestu kilku milionów Polaków. Więc uważam, że nie ma uzasadnienia dla obecności Dody w telewizji publicznej - mówi w książce Juliusz Braun TVP
Na obecność w TVP nie ma co liczyć także Nergal, który wcześniej był m.in. jednym z jurorów programu "The Voice of Poland".
Jestem przeciwnikiem skrajności, które naruszają czyjąś wrażliwość albo są sprzeczne z elementarnymi standardami zachowania - dodaje Braun
W książce Juliusz Braun twierdzi, że nie spotyka się z politycznymi naciskami. Zdarzają się jednak wyjątki. "Janusz Piechociński zwymyślał mnie na deptaku w Krynicy podczas Forum Ekonomicznego. Wyładował się i poszedł. Uważam, że jako widz miał do tego prawo, a jako wicepremier - nie, ale spuśćmy na to zasłonę miłosierdzia" - opisuje prezes TVP.

Komentarze (1 - 10 z 18)

W TV Publicznej nie ma miejsca dla tego Pana
 31  
A w Jakiej to melodii czasami występuje Doda
 26  
Cenzura jak za komuny - zapis na konkretne nazwiska.
 18  
Nie narzekajcie bo np.w niemieckiej państwowej tv ARD i ZDF tam dopiero jest cenzura no i nie ma reklam(prawie nie ma:). A programy tv są tak dobrane i ,,wyszlifowane" aby nikogo nie urazić.
 10  
Popieram Pana Brauna ,mamy tyle kanałów,programów śmieciowych bez wartościowych (np.wywiady z zbokami itd)że nie należy zaśmiecać jeszcze TV Polskiej takimi programami.
 10  
Baran Braun
 14  
W Polsce nie ma miejsca na telewizję publiczną. Po co to komu? Polityków partii rządzącej i niektórych z opozycji rozumiem bo mają swoją tubę propagandową, ale zwykłym obywatelom TVP jest niepotrzebna.
 4  
Prezesu Braun nie wie ze dzis nie da sie robic tv wg starych zasad a prezesu Braun został mentalnie w poprzedniej epoce. Preziu przypominam ze to tv publiczna .
 10  
Demokracja po Polsku !!!
 7  
Szczerze mówiąc Doda i Nergal wiszą mi jak kilo kitu podobnie jak np. po pier dolony Maciarewicz i paru jemu podobnych to niech mi Braun wytłumaczy dlaczego jak zobaczę mordę Antka będę mógł z radością zmienić kanał a Doda i Nergal takiego "zaszczytu" u mnie nie dostąpią! przecież to jawna dyskryminacja a nawet kwalifikowana cenzura!,która ponoć odeszła w zapomnienie wraz z czasami słusznie minionymi!

WETO!!! p. BRAUN!!!!!!
 10