Łukasz Szewczyk16.03.2015 (13:07)brak komentarzy

"Zawód: Amerykanin III", "Salem II" - kwietniowe premiery na antenie FOX

W kwietniu 2015 roku na kanale FOX widzowie zobaczą premierę trzeciego sezonu serialu "Zawód: Amerykanin", który cieszy się dużym uznaniem krytyków. Stacja zaplanowała także premierę drugiego sezonu serialu "Salem", którego akcja rozgrywa się w czasach polowania na czarownice.
Zawód Amerykanin
Zawód Amerykanin
"Zawód: Amerykanin" (od 7 kwietnia) to trzymający w napięciu, chwalony przez krytyków serial, w którym w jedną z głównych ról wciela się zdobywczyni Złotego Globu - Keri Russell. Tym razem Keri wciela się w postać Elizabeth Jennings, przykładnej żony Phillipa Jenningsa (Matthew Rhys), kochającej matki Paige (Holly Taylor) oraz Henry'ego (Keidrich Sellati), a zarazem oddanej agentki KGB. Małżeństwo Jenningsów przybyło do Stanów Zjednoczonych tylko w jednym celu: by gromadzić informacje dla ukochanej ojczyzny - Związku Radzieckiego i aby tego dokonać są w stanie poświęcić naprawdę wiele. Do tej pory udawało im się godzić życie rodzinne z powierzanymi misjami bez konieczności informowania dzieci, czym tak naprawdę się zajmują. Jednak w nadchodzącym, trzecim sezonie wszystko ma się zmienić, bowiem KGB żąda od nich bezwzględnego posłuszeństwa. Posłuszeństwa, które mają przejawić największym poświęceniem, jakie mogą okazać rodzice: włączeniem do siatki rosyjskich szpiegów swojej 16-letniej córki. Czy Elizabeth i Philip zdecydują się na taką ingerencję w życie wkraczającej w dorosłość Paige?

Akcja trzeciego sezonu rozgrywa się w roku 1982, zaraz po śmierci Leonida Breżniewa, czyli w momencie, gdy stery okrętu zwanego Związkiem Radzieckim przejmuje Jurij Władimirowicz Andropow. Widzowie wiedzą już jak ta zmiana wpłynie na losy świata, ale co będzie oznaczała dla naszych bohaterów?

Salem
Salem
Natomiast "Salem" (od 27 kwietnia) to mroczna, osadzona w siedemnastowiecznym Massachusetts, produkcja opowiadająca historie jednego z najbardziej okrutnego okresu amerykańskiej historii - polowania na czarownice. W Salem czarownice istnieją naprawdę, ale nie są tym, czym wydają się być. Serial, który w samym centrum opowieści umieszcza gorący romans Mary Sibley (Janet Montgomery) oraz weterana wojennego Johna Aldena (Shane West) przedstawia widzom zupełnie nową, śmiałą wizję Salem i jeszcze odważniejszy obraz czarownic.
Pierwszy sezon serialu obfitował w podstępne oszustwa i szokujące rewelacje. John zdecydował się zaryzykować własnym życiem, by ocalić swą jedyną prawdziwą miłość - Mary. Nie zniechęca go nawet fakt, iż kobieta, której powierzył serce, na co dzień zajmuje się czarną magią. Sezon drugi to kontynuacja wydarzeń z sezonu pierwszego Mary Sibley w dalszym ciągu znajduje się w samym środku panującego w Salem chaosu, gdzie starzy oraz zupełnie nowi wrogowie pragną pozbawić ją piastowanego stanowiska. W najnowszej odsłonie "Salem" gościnnie ujrzymy m.in. Lucy Lawless znaną widzom z roli w serialu "Xena: wojownicza księżniczka", która wcieli się w postać ostatniej potomkini niemieckiej linii czarownic oraz Stuarta Townsenda) w roli dociekliwego doktora próbującego za wszelką cenę rozwiązać tajemnicę, którą owiane jest Salem.