Łukasz Szewczyk19.03.2015 (16:16)21 komentarzy

Rosną szanse Canal+ w walce o Ekstraklasę. FOX rezygnuje

Czy Ekstraklasa pozostanie w ofercie telewizji Canal+ na kolejne sezony? Przedstawiciele amerykańskiej telewizji FOX Sport zaprzeczają medialnym informacjom w sprawie negocjacji praw do pokazywana polskiej ligi.
Rosną szanse Canal+ w walce o Ekstraklasę. FOX rezygnuje
Kilka dni temu polskie media obiegła informacja, że o nowy, sześcioletni kontrakt Ekstraklasy walczy trzech nadawców - Canal+, Polsat oraz FOX. Zaskoczeniem był udział telewizji FOX, która - jak głosiły plotki - w przypadku wygrania chciałaby uruchomić w Polsce kanał FOX Sports. Okazuje się jednak, że FOX nie namiesza na polskim rynku sportowym.
Kelly Butler, wiceprezes FOX Sports na Europę i Afrykę, wywiadzie dla TV Sports Markets powiedział, że FOX International Channels nie walczy o prawa do meczów Ekstraklasy. Amerykański koncern początkowo był zainteresowany polskimi rozgrywkami piłkarskimi, ale nie udało się dojść do porozumienia z agencją MP & Silva. Tym samym oddala się wizja debiutu kanału FOX Sports w Polsce. Okazuje się także, że amerykański koncern na chwilę obecną nie jest zainteresowany walką o sportowego widza w Polsce.

Po tych informacjach można wnioskować, że w walce o pokazywanie Ekstraklasy na terenie Polski pozostało już dwóch głównych graczy - Canal+ oraz Polsat. Przypomnijmy, że negocjacje w tej sprawie się przedłużają, bo nadawcy nie chcą płacić większych pieniędzy za prawa do Ekstraklasy.

Komentarze (1 - 10 z 21)

Ciekawe jak w zaistniałej sytuacji pośrednicy w sprzedaży praw wytłumaczą się chciwemu zarządowi ekstraklasy, że się przeliczyli.
 50  
Wypad z tym syfem z C+Sport. Blokuje tylko ramówkę normalnej piłki nożnej ta kopanina szmatławców. Na tym kanale powinny być tylko ligi zagraniczne, a całą tę ekstraszmatę przeniść do Nsportu+ albo niech stworzą kanał dla masochistów Ekstraszmata TV i niech tam to puszczają.
 11  
Podobno Polsat z Viasatem ida w parze. Ekstraklasa bedzie na kilku kanalach nie bedzie pelnej wylacznosci.
 4  
Czyli pewnie będzie tak, że cała ekstraklasa będzie w NC+, a mecze 5-8 w Cyfrowym Polsacie. A MP&Silva, żeby nie straciła pewnie da po promocyjnych cenach jakieś kilka meczy w rundzie dla TVP i Eurosport.
 2  
tylko C+ ale na nsport i jakimś kanale innym żeby nie było tak że kosztem meczu Górnik-Ruch nie zobaczę ligi angielskiej, nie róbmy jaj ludzie
 4  
niech ncplus sobie odetchnie, monopol pogorszył jakość,
w dodatku wywalili z ramówki liga+extra w niedziele o 23-ej,
kto normalny w niedziele o 20-ej gapi się w powtórki spotkań
 4  
O 23 masz powtórkę w nsport
 3  
widze ze ty obeznany...po co siejesz ferment?
 3  
Najlepiej tak

canal+ 7meczy

polsat 3-4 mecze

tvp 1 mecz

i wilk syty i owca cała fani mają co kochają a inni też mają wybór
 7  
nie wiem czy wiesz o 20.55 jest taki mecz my fani kopanej nazywamy to Grand Derbi i dlatego liga+ekstra jest o 23.00
 1