Łukasz Szewczyk23.03.2015 (10:36)2 komentarze

Tomasz Wróblewski nowym redaktorem naczelnym Wprost

Tomasz Wróblewski został nowym redaktorem naczelnym tygodnika Wprost. Wydawca powierzył mu zadanie wzmocnienia wizerunku Wprost jako najbardziej opiniotwórczego polskiego tygodnika oraz promotora przedsiębiorczości i liberalizmu gospodarczego, co zawsze było jednym z fundamentów linii redakcyjnej tygodnika.
Tomasz Wróblewski / Fot. Beata Jarzebska
Tomasz Wróblewski / Fot. Beata Jarzebska
Po 15 latach wracam do Wprost z pełnym przekonaniem, że ta marka i ten zespół mogą tworzyć tygodnik z którym identyfikować będą się najbardziej przedsiębiorczy Polacy - wiecznie poszukujący i otwarci na świat - mówi Tomasz Wróblewski, nowy naczelny Wprost
Pierwszy numer pod redakcją Tomasza Wróblewskiego, nowego naczelnego, ukaże się za tydzień - 30 marca 2015 roku. Pierwszym zastępcą redaktora naczelnego Wprost jest Bartosz Marczuk.
Tomasz Wróblewski jest jednym z najbardziej doświadczonych redaktorów na polskim rynku wydawniczym, a jednocześnie sprawny menadżerem, z którego porad i doświadczenia jako wydawca wielokrotnie korzystałem. Był zaangażowany w tworzenie, zarówno od strony dziennikarskiej, jak i zarządczej, wielu projektów prasowych, m.in. wprowadzenia na rynek polskiej edycji "Newsweeka". Imponująca jest jego wiedza o prasie zagranicznej, i rozwiązaniach edytorskich jakie stosują najbardziej prestiżowe pisma na świecie. Doskonale porusza się w tematyce gospodarczej i problematyce międzynarodowej. Nie wątpię, że to właśnie połączenie wszystkich kompetencji, cech i doświadczenia, które powinien mieć naczelny najbardziej opiniotwórczego polskiego tygodnika - mówi Michał M. Lisiecki, prezes AWR Wprost, wydawca tygodnika Wprost
Tomasz Wróblewski ostatnio był publicystą tygodnika Do Rzeczy, tworzył także własny projekt internetowy pod nazwa: tocowazne.pl. Wcześniej był m.in. redaktorem naczelnym Rzeczpospolitej, Dziennika Gazety Prawnej oraz Newsweek Polska. Jako wiceprezes i dyrektor zarządzającym grupy Polskapresse odpowiadał za nowe projekty wydawnicze. W przeszłości był także związany z tygodnikiem Wprost. Jest wykładowcą Collegium Civitas.
Bartosz Marczuk ostatnio był publicystą Rzeczpospolitej. Wcześniej pełnił w tym dzienniku funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Był także kierownikiem działu Kraj w Dzienniku Gazecie Prawnej. Jest absolwentem socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich Ekonomia Pracy w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych. Jako społeczny doradca ministra pracy był współtwórcą Rządowego Programu Polityki Rodzinnej. Jest stałym komentatorem zagadnień ekonomicznych i z zakresu polityki społecznej w mediach.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Zapowiada sie ciekawie. To ten pan, ktoremu podlozyli sprawe trotylu. Co do Latkowskiego, widac, ze sluzby umieja sie zemscic za roznego typu artykuly ;)
Afera podsluchowa zbiera plon.
 4  
w koncu! Koniec Latkowskiego. Idealne na wiosne przewietrzenie i wyrzucenie starych smieci.
 4