Łukasz Szewczyk07.04.2015 (11:05)1 komentarz

Człowiek Roku Wprost w nowej odsłonie

Rusza nowa edycja plebiscytu Człowiek Roku Wprost. Redakcja postanowiła zmienić formułę wyłaniania Człowieka Roku "Wprost", dając czytelnikom wpływ na to, kto ich zdaniem w minionym roku wywarł przemożny wpływ na życie społeczne, gospodarcze i polityczne
W Internecie, na specjalnej stronie, czytelnicy mogą wybierać spośród nominowanych swojego "Człowieka Roku". Głosowanie potrwa do końca kwietnia.
Zmianę formuły wyboru Człowieka Roku redakcja kierowana przez Tomasza Wróblewskiego tłumaczy zmieniającymi się relacjami pomiędzy redakcją właśnie a czytelnikami. "Dziś nie tylko oceniacie Państwo naszą pracę swoimi pieniędzmi, co tydzień kupując Wprost, ale jesteście także stałymi recenzentami, komentatorami i kontrybutorami treści, jakie w coraz większym stopniu wspólnie wytwarzamy - napisali dziennikarze Wprost.

Do tytułu Człowieka Roku 2014 "Wprost" nominowało m.in. Krzysztofa Kwiatkowskiego, prezesa NIK, który choć jest politykiem rządzącej PO, swoimi raportami i wystąpieniami pokontrolnymi udowadnia, że Izba nie podlega politycznej kontroli i służy uzdrawianiu państwa. W najnowszym Wprost - rozmowa z szefem NIK na temat kontroli w Krajowym Biurze Wyborczym. Wśród kandydatów znalazł się też Tomasz Siemoniak, który jako wicepremier nie tylko dba o to, by polska armia się dozbrajała, ale chce także, by pieniądze na zbrojenia rozwijały polską gospodarkę. Redakcja nominowała również Cezarego Kaźmierczaka, szefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Jego głośne listy, m.in. do premiera Donalda Tuska, w którym zarzucił PO, że jest "gorsza niż mafia", wzbudzały w minionym roku przerażenie rządzących. ZPP skutecznie broni interesów małych i średnich firm.

Wśród nominowanych przez dziennikarzy Wprost są również: Adam Kiciński - twórca CD Projekt i uznanej na całym świecie gry "Wiedźmin", Karolina i Tomasz Elbanowscy, którzy konsekwentnie walczą o zniesienie obowiązku szkolnego dla sześciolatków, Joanna Krupska, szefowa Związku Dużych Rodzin Trzy Plus i autorka pomysłu "Karty Dużej Rodziny" oraz Ryszard Florek - przedsiębiorca, który rynkowy sukces wykorzystuje także do działań społecznych na rzecz dobrobytu Polski.

Wyróżnienie Człowiek Roku jest przyznawane przez "Wprost" od 1991 r. To najstarsza polska tego typu nagroda. Tytułem Człowieka Roku "Wprost" dotychczas zostali uhonorowani (w kolejności chronologicznej): Leszek Balcerowicz, Hanna Suchocka, Aleksander Kwaśniewski, Jacek Kuroń, Lech Wałęsa, Wisława Szymborska, Marian Krzaklewski, Jerzy Buzek (dwukrotnie - 1998 i 2009), Bronisław Geremek, Andrzej Olechowski, Leszek Miller (dwukrotnie - 2001 i 2002), Günter Verheugen, Jan Rokita, Wiktor Juszczenko, Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro, Leo Beenhakker, Donald Tusk (dwukrotnie - 2007 i 2011), Henryka Krzywonos-Strycharska i Justyna Kowalczyk (2010 r.), Bronisław Komorowski oraz Angela Merkel.

Komentarze (1 - 1 z 1)

WICEPREMIER SIEMONIAK niech publicznie wyjaśni postępowania prowadzone w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu i odpowie na pytania: Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. Grzegorza. K. z wydziału operacyjno-rozpoznawczego ŻW i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. Dlaczego szef prokuratury garnizonowej w Elblągu JAROSŁAW ŻELAZEK po otrzymaniu ponownego wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów w 2008r nie wykonał czynności sprawdzających . Dlaczego tylko pokrzywdzony był przesłuchiwany, żandarmi byli tylko rozpytani bez pouczenia o karalności składania fałszywych zeznań, co to oznacz a i jaka jest wartość dowodowa takiego rozpytania nie muszę tłumaczyc. Czy istnieje związek między pierwszym doniesieniem z lipca 2007w sprawie nielegalnie stosowanym podsłuchem , a wypowiedzeniem złożonym przez chor. Grzegorza K w lipcu 2007r A SIEMONIAK niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów. Dlaczego pokrzywdzony nie otrzymał informacji mimo upływu 5 lat na temat zakresu i wyników kontroli.
 0