Łukasz Szewczyk09.04.2015 (11:19)brak komentarzy

"Żółwik Sammy i spółka" serial na podstawie kinowego hitu w MiniMini+

W kwietniu 2015 roku kanał MiniMini+ wymeituje bajkę "Żółwik Sammy i spółka". Maluchy odkryją podwodny świat wraz z bohaterem popularnego filmu kinowego żółwikiem Sammy'm i jego małymi przyjaciółmi. Na antenie stacji będzie można także zobaczyć premierowe odcinki popularnej animacji "Kotka Pusia".
Żółwik Sammy i spółka
Żółwik Sammy i spółka
Głównymi bohaterami serialu "Żółwik Sammy i Spółka" jest para młodych żółwików. Ricky i Ella mieszkają w wiosce na rafie koralowej tuż obok opuszczonej wyspy. To bezpieczne miejsce jest zamieszkane przez tysiące najróżniejszych stworzeń morskich, a przewodzi im mądry i doświadczony żółwik Sammy. Tutaj Ricky, Ella, ich kumpel Figo oraz sympatyczna ośmiorniczka Anabel przeżywają niesamowite przygody i poznają podwodny świat. Przewodnikiem po morskich głębinach jest nikt inny, jak żółw Sammy, który zawsze służy dobrą i roztropną radą. Przyjaciele muszą być ostrożni, ponieważ w odległych głębiach oceanu czai się niebezpieczeństwo. Żyjące tam drapieżniki starają się znaleźć drogę do szczęśliwej wioski Sammy'ego i jego przyjaciół, która jest ukryta w gęstwinie alg.
Dzięki bajce maluchy poznają znaczenia prawdziwej przyjaźni - Ricky i Ella urodzili się w tym samym dniu, na jednej plaży, dlatego od dzieciństwa są nierozłączni i zawsze mogą na sobie polegać. Żółwik Sammy pokazuje, że zawsze warto słuchać rad starszych i bardziej doświadczonych, a przestrzeganie obowiązujących zasad i wzajemne poszanowanie, nawet kiedy bardzo się różnimy, jest bardzo istotne. Serial o żółwikach uczy także poszanowania dla przyrody - wybrane odcinki prezentują wpływ działań człowieka, zarówno tych negatywnych, jak i pozytywnych, na podwodne życie.

Emisja: od 27 kwietnia, codziennie o godz. 7:50 i 17:50

Kotka Pusia
Kotka Pusia
Z kolei "Kotka Pusia" to wielka poszukiwaczka przygód i urodzona marzycielka. Wspólnie ze swoimi przyjaciółmi: energicznym dalmatyńczykiem Zuzu, Sową, która nieustannie udziela rad, choć nie zawsze mają one sens, Almą - uroczym króliczkiem kochającym pikniki i kolor różowy, myszką Mo, której motto życiowe brzmi: "bezpieczeństwo przede wszystkim" oraz nieco aroganckim borsukiem Egberem odkrywa nowe, niesamowite krainy. Każdy odcinek opowiada historię wyjątkowej podróży ciekawskiej kotki i paczki jej barwnych przyjaciół. Bohaterowie docierają do fantastycznych miejsc pociągiem, balonem, a nawet rakietą, bo wyobraźnia nie ma granic!

Serial jest oparty na głośnej książce brytyjskiej ilustratorki i pisarki Lary Jones, która została sprzedana w dwóch milionach egzemplarzy na całym świecie.


Emisja: od 27 kwietnia codziennie o 8:05 i od niedzieli do piątku o 19:00