Łukasz Szewczyk10.04.2015 (15:20)7 komentarzy

TVP Kultura - twórczo nastawiona. Nowe logo, nowa oprawa

TVP Kultura zaprezentuje się widzom w nowej oprawie graficznej. Zmiana widoczna będzie na Antenie od 11 kwietnia 2015 roku. Tego dnia rozpocznie się także urodzinowa kampania promocyjna TVP Kultura.
TVP Kultura
25 kwietnia jedyny polski kanał telewizyjny w całości poświęcony kulturze będzie obchodził 10-lecie swojego istnienia. Jest to okazja do odświeżenia identyfikacji wizualnej kanału, która ma podkreślać kreatywność, otwartość, bliskość Anteny. 11 kwietnia wprowadzony zostanie nowy logotyp oraz nowa oprawa graficzna Anteny. Autorką oprawy jest młoda artystka, graficzka i ilustratorka Julia Mirny.
TVP Kultura
- Twarz zdradza charakter, emocje, jest symbolem tożsamości. Zmieniające się twarze występujące w animacjach można interpretować jako różne twarze kultury lub też - bardziej dosłownie - jako twarze i oczy widza - o swoim projekcie opowiada Julia Mirny. Animacje przygotowane przez artystkę są humorystyczne i niepokojące zarazem, autorka często sięga do poetyki absurdu. Projekt dopełnia muzyka skomponowana przez siostry Barbarę i Zuzannę Wrońskie z grupy "Ballady i Romanse".

Urodzinom TVP Kultura i nowej oprawie graficznej kanału towarzyszyć będzie kampania reklamowa na Antenach Telewizji Polskiej oraz kampania w mediach zewnętrznych (outdoor, radio, Internet), która zakończy się w połowie maja.

Komentarze (1 - 7 z 7)

Hmm myślę że jest to najlepsza zmiana logo jaka mieliśmy okazję ogląda w ostatnich miesiącach .
 9  
Lifting liftingiem ale niech zainwestuja w nowe ciekawe filmy fabularne i eksperymentalne podejmujace rozne tematy tabu itd np temat osob gay bi transseksualnych.
 6  
Świetny kanał. Dzięki niemu nadrobiłem masę filmowych klasyków i obejrzałem wiele zapomnianych perełek z różnych stron świata. Kanał dzięki któremu można uczyć się kina.
 14  
Nie oglądam tvp kultura dlatego mogę ocenić tylko logo. Moim zdaniem jest ono całkiem fajne lepsze od innych nowych które pojawiały się w ostatnich miesiącach. Mam nadzieję, że niebawem pojawi się ten kanał tak jak inne kanały tvp w jakości hd a te sd zostaną po prostu zlikwidowane bo po co ? Aby zajmowały miejsce w MUXach ?
 0  
Logo fajne, ale oprawa już mnie tak nie przekonuje
 5  
Logo beznadziejne, za duże, przeszkadza w oglądaniu, co za "tfurca" je wymyślił???
Poprzednie było akurat. Chcę oglądać program a nie logo, dlatego jest mi to zupełnie obojętne, ale nie lubię zmiany z dobrego na fatalne...
 2  
Dla mnie liczy się treść a nie oprawa. Więc kasa w błoto.
 3