Łukasz Szewczyk10.04.2015 (15:51)brak komentarzy

Serial "Miasteczko Wayward Pines" w maju na antenie FOX

W maju 2015 roku na kanale FOX widzowie zobaczą premierę nowego serialu z Mattem Dillonem - "Miasteczko Wayward Pines". Serial został oparty na bestsellerowej powieści Blake'a Croucha pod tym samym tytułem, a wyreżyserowany przez mistrza suspensu - M. Nighta Shyamalana.
Miasteczko Wayward Pines
Tajny agent Ethan Burke (nominowany do Oscara Matt Dillon) udaje się do idyllicznego miasteczka o nazwie Wayward Pines, w Idaho, w poszukiwaniu dwóch zaginionych agentów federalnych. Burke to jeden z najlepszych tajnych agentów z oddziału w Seattle i to właśnie on najlepiej znał zaginioną agentkę Kate Hewson (Carla Gugino). Ethan i Kate byli nie tylko partnerami w pracy, ich związek niemal zniszczył małżeństwo Burke'a.
Gdy w samochód Ethana uderza rozpędzona ciężarówka sprawy zaczynają przybierać coraz dziwniejszy obrót. Agentowi udaje się przeżyć wypadek, ale chwilę później traci przytomność i budzi się w szpitalu w Wayward Pines, gdzie przy jego łóżku czuwa groźna, nieprzewidywalna siostra Pam (w tej roli laureatka Oscara i Złotego Globu, Melissa Leo). Szybko okazuje się, że Pam zdecydowanie bardziej woli zadawać ból niż go uśmierzać, co sprawia, że momentalnie staje się wrogiem numer jeden Ethana. Mężczyzna nie podejrzewa jednak, iż rola pielęgniarki w życiu miasteczka jest ważniejsza, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Gdy w Wayward Pines tajemnica goni tajemnicę, Ethan coraz poważniej zaczyna zastanawiać się, czy przypadkiem nie oszalał. Burke musi stawić czoła tajemniczemu i charyzmatycznemu doktorowi Jenkinsowi (nominowany do Emmy Toby Jones), psychiatrze, który opiekuje się nim w szpitalu w Wayward Pines. Ethan zaczyna również poznawać kolejnych mieszkańców miasteczka, w tym twórcę zabawek Harolda Ballingera (Reed Diamond) oraz barmankę Beverly (nominowana do Oscara i Emmy Juliette Lewis), która w równym stopniu jak on nie ufa Wayward Pines.

Tymczasem w Seattle żona Ethana, Theresa Burke (Shannyn Sossamon), niegdyś stażystka tajnych służb, dowiaduje się od szefa męża - Adama Hasslera (Tim Griffin), o tajemniczym zaginięciu Ethana i postanawia wyruszyć na jego poszukiwanie, a towarzyszyć jej będzie nastoletni syn, Ben (Charlie Tahan).

W tym samym czasie na drodze Ethana stają wojowniczy mieszkańcy miasteczka, w szczególności szeryf Arnold Pope (nominowany do Oscara Terrence Howard), który z niechęcią odnosi się do węszącego na jego terenie tajnego agenta. W prowadzonym przez Ethana śledztwie mnożą się kolejne pytania, z których każde prowadzi do najważniejszego: "Co jest nie tak z miasteczkiem Wayward Pines?"


Emisja serialu "Miasteczko Wayward Pines" na antenie FOX w czwartki o godzinie 22.00 (od 14 maja 2015 roku).