Łukasz Szewczyk13.04.2015 (17:19)2 komentarze

Drugi sezon "Salem" premierowo na antenie FOX

Pod koniec kwietnia 2015 roku kanał FOX rozpocznie emisję drugiego sezonu serialu "Salem". Do obsady dołącza Lucy Lawless. Znana z kultowego serialu "Xena: Wojownicza księżniczka" aktorka wcieli się w postać hrabiny Marburg.
Każdy, kto choć odrobinę pamięta szalone latach 90. z pewnością kojarzy również Lucy Lawless, powszechnie znaną, jako Xenę: Wojowniczą księżniczkę. Przez sześć sezonów widzowie z zapartym tchem śledzili losy nieustraszonej, odzianej w krótką spódniczkę, zwalczającej zło księżniczki oraz jej przyjaciółki - Gabrieli. Teraz fani, nagrodzonej statuetką Saturn, Lucy mogą ponownie podziwiać jej kunszt aktorski, bowiem Lawless po raz kolejny przeniesie widzów do pełnego dziwacznych stworzeń, mrocznego świata magii. Tym razem za sprawą serialu "Salem", do którego obsady dołączyła. W drugim sezonie serii, która już w poniedziałek (27 kwietnia 2015 roku) o godzinie 21:00 zadebiutuje na kanale FOX, Lucy wciela się w postać ostatniej potomkini potężnego, niemieckiego rodu czarownic - hrabinę Marburg.
- Wychowałam się na przerażających rzeczach, więc je uwielbiam. Nie jestem już tak twarda jak kiedyś, jeżeli chodzi o horrory, ale jest to dla mnie pewnego rodzaju powrót do domu. Nie wiem skąd to się bierze, ale potrafię być naprawdę przerażająca. Postać, w którą się wcielam jest twarda, seksowna, i budzi grozę, ale w pewnym sensie jest również urocza. Chcę wykreować bohaterkę, którą widzowie będą jednocześnie kochać i nienawidzić - komentuje swój udział w serialu Lawless.

Chociaż aktorka ma na swoim koncie udział w wielu mrocznych produkcjach, takich jak "Boogeyman" czy "The Darkroom", to po raz pierwszy wciela się w postać czarownicy. Lucy jest zachwycona zarówno postacią, którą jej powierzono jak i towarzyszącą na planie ekipą. - Uwielbiam to, w jaki sposób napisany jest scenariusz oraz możliwość współpracy z gwiazdami serialu. Każda z nich jest niezwykle pociągająca, naprawdę je podziwiam. Wiedziałam, że pod względem technicznym jest to niezwykłe show, ale nie zdawałam sobie sprawy z tego, że ludzie pracujący na planie tworzą tak piękną rodzinę - mówi aktorka.

Niestety widzowie raczej nie będą mieli szansy odczuć tej niezwykłej, rodzinnej atmosfery, gdyż hrabina Marburg, w którą wciela się Lucy, ma swój własny plan związany zarówno z miasteczkiem jak i sprawującą w nim władzę Mary Sibley (Janet Montgomery). Zło czai się wszędzie i żadna z obdarzonych magicznymi zdolnościami kobiet nie może czuć się bezpiecznie. Czas zacząć wojnę czarownic!

Komentarze (1 - 2 z 2)

fajny serial z klimatem dla miłośników gatunku
 2  
W Polsce jak zwykle wszystko z opóźnieniem. Pierwszy odcinek był już emitowany w USA w niedzielę 5 kwietnia...
 0