Łukasz Szewczyk14.04.2015 (17:13)7 komentarzy

Kanał FunBox 4K Ultra HD zadebiutuje w Polsce

SPI International, właściciel Kino Polska TV, ma poważne plany podbicie telewizyjnego rynku nowymi technologami. Mimo, że technologia 3D nie zwojowała rynku, jeszcze w tym oku nadawca planuje uruchomić kanał nadający w rozdzielczości 4K.
FunBox 4K Ultra HD
Mimo, że technologia 3D nie podbiła telewizyjnego rynku, nadawcy nie rezygnują z eksperymentowania z nowymi technologiami. Jak podaje Rzeczpospolita, w trzecim lub czwartym kwartale 2015 roku SPI International planuje uruchomić kanał FunBox 4K Ultra HD. Nowa stacja, emitująca wyłącznie treści w rozdzielczości 4K, ma być dostępna w Polsce oraz na innych rynkach. Nadawca zapewnia, że w pierwszych miesiącach tego roku zgromadził już 200 godzin programów w technologii 4K. Oferta jest różnorodna, od programów przyrodniczych poprzez materiały z panoramami San Francisco czy komputerowe animacje.
Nadawca na razie nie podjął decyzji w sprawie dystrybucji nowego kanału. W planach jest m.in. szeroka dystrybucja za pośrednictwem operator płatnej telewizji. Można podejrzewać, że popularność kanału 4K raczej nie będzie zbyt wielka. Telewizyjni operatorzy dopiero na dobre wkraczają w erę HD, wyłączając ze swoich ofert duble SD. Dodatkowo nadawanie kanału 4K wymaga odpowiednich warunków technicznych. Wcześniej polskiego rynku nie podbiła także technologia 3D.
rpkom.pl

Komentarze (1 - 7 z 7)

" ... w trzecim lub czwartym kwartale 2015 roku SPI International planuje uruchomić kanał FunBox 4K Ultra HD.
Nowa stacja, emitująca wyłącznie treści w rozdzielczości 4K, ma być dostępna w Polsce oraz na innych rynkach.
Nadawca zapewnia, że w pierwszych miesiącach tego roku zgromadził już 200 godzin programów w technologii 4K. "

... a czy jakakolwiek telewizja na świecie nadaje regularnie swoje treści w prawdziwym Full HD (czyli 1080p) ?
Bo jakoś tego nie zauważyłem do tej pory. :)
.............................
4K sra ta ta.
 9  
Żadna telewizja nie nadaje w 1080p. To jest tylko dla płyt BD. Z 4K będzie pewnie podobnie.

Problemy mogą być ze sprzętem do odbioru. Żadna sieć kablowa czy platformy nie mają odpowiedniego dekodera. Szersze plany w tej materii snuje praktycznie tylko NC+. Dochodzi jeszcze kwestia ogromnych kosztów na satelicie. Dlatego ja stawiam bardziej na kablówki. :P
 1  
Na pewno będzie to w pierwszej kolejności jako stream w internecie, dostęp do kanału dodawany promocyjnie do zakupu telewizora 4K.
Ciekawe, czy dadzą wersję ogryginalną i napisy?
 0  
Ludzie jeszcze wszystkich TV nie wymienili na HD, a oni się uparli na jakieś 4K. Powoli, spokojnie, bez nerw, bo skończy się jak 3D. Uparli się, że od dzisiaj wszyscy chcą oglądać 3D i mają kupić nowe telewizory. A ludzie takie głupie nie są i ich olali. Szybkie badania TV 3D posiada jakieś 5% społeczeństwa.
 6  
"Mimo, że technologia 3D nie zwojowała rynku, jeszcze w tym oku nadawca planuje..."
w którym OKU planuje?- tym pryszczatym?
 1  
Dać ten kanał do DVB-T :)
 0  
A jakie dekodery obsługują 4K?
 5