Łukasz Szewczyk16.04.2015 (0:15)5 komentarzy

Rusza TVN Meteo Active - "Ruch i zdrowie". 11 nowych programów

Nadawanie rozpoczął nowy kanał telewizyjny Grupy TVN - TVN Meteo Active, skierowany do widzów zainteresowanych aktywnym i zdrowym stylem życia. Nowa stacja oferuje wysyp nowych programów własnych, w tym codzienne "Studio Active" oraz "Active News".
TVN Meteo Active
TVN Meteo Active
Hasło nowej stacji brzmi "Ruch i zdrowie". W ofercie programowej TVN Meteo Active znajdzie się 11 nowych, lokalnych produkcji poświęconych rekreacji, tematyce fitness i racjonalnemu odżywianiu.
Bez względu na porę roku coraz większa liczba ludzi uprawia sport, biega, jeździ na rowerach, ćwiczy na siłowniach i w salach fitness. Coraz więcej ludzi chce żyć zdrowo, dobrze się odżywiać i jak najdłużej pozostawać w dobrej kondycji. Dla nich wszystkich oraz dla tych, którzy chcą do nich dopiero dołączyć, tworzymy TVN Meteo Active. Źródło wiarygodnej i sprawdzonej informacji o prawidłowej aktywności ruchowej i zdrowiu - mówi Grzegorz Płaza, szef kanału TVN Meteo Active
Marta Kuligowska, Dorota Gardias i Agnieszka Cegielska / Fot. TVN
Marta Kuligowska, Dorota Gardias i Agnieszka Cegielska / Fot. TVN
Głównym elementem ramówki będzie "Studio active". W tym codziennym daily-show, nadawanym "na żywo", codziennie od godziny 10.30 do 12.00, znajdą się dwa bloki tematyczne; część poświęcona rozmowom oraz część dedykowana ćwiczeniom fizycznym. Magazyn na zmianę prowadzić będą Agnieszka Cegielska, Dorota Gardias oraz Marta Kuligowska.
W ofercie stacji znajdą się też takie programy jak:
"Rozmowy w biegu" - program dedykowany biegaczom, zarówno tym początkującym jak i tym trenującym od lat, prowadzić go będą Robert Korzeniowski i pogodynka Anna Dec)
"M jak mężczyzna" - cykl o męskich pasjach i zainteresowaniach prowadzony przez dziennikarza Daniela Kondraciuka oraz Mariusza Czerkawskiego w roli eksperta
"Lady fit" - magazyn, w którym Katarzyna Kępka będzie radzić jak utrzymać dobrą formę
"Skok na lato" - Tomasz Wasilewski pokaże ciekawe miejsca w Polsce, w których można aktywnie spędzać czas
"Dwa koła" - program dziennikarza Marcina Gazdy dla fanów jazdy na rowerze
"Zeszyt ćwiczeń" - mistrzyni fitness Natalia Gacka pokaże jak zdrowo i skutecznie ćwiczyć, by osiągnąć zamierzone efekty
"Teraz kuchnia" - program o zdrowym odżywianiu, w którym smacznie radzić i gotować będzie Beata Śniechowska, zwyciężczyni programu "MasterChef"
"Pożegnanie z wagą" - dietetyczka Aneta Łańcuchowska poradzi jak się prawidłowo i zdrowo odchudzać
"Apetyt na zdrowie" - Odeta Moro i Aleksander Sikora odwiedzą niejedną sportową imprezę, będą trenować z gwiazdami oraz uczyć jak żyć zdrowo
"Active News" - codzienny program informacyjny poświęcony aktywności ruchowej i tematom pokrewnym. Poprowadzi go Maciej Dolega

Ważnym elementem ramówki TVN Meteo Active będą widzowie, których materiały będą prezentowane na antene. Program "Witaj w Klubie" będzie realizowany we współpracy z serwisem Kontakt 24 i tworzony z materiałów, przysyłanych przez widzów. W materiałach widzowie mogą pokazać siebie oraz to, jak spędzacie wolny czas.

W ramówce nie zabraknie także znanych i lubianych z TVN Meteo formatów jak "Maja w ogrodzie" z Mają Popielarską czy "Magazyn żeglarski". Rano, między 6 a 7, nadawany będzie blok programów z aktualną prognozą pogody. W przyszłości planowane są m.in. transmisje z imprez sportowych.

W internecie...
Stacja dostępna jest także w internecie. Powstał nowy portal www.tvnmeteoactive.pl, na którym widzowie znajdą materiałów tożsamych z tematyką stacji, czyli związanych z aktywnością sportową, rekreacją i zdrowym odżywianiem. Kanał TVN Meteo Active dostępny jest także w mediach społecznościowych - na Facebooku oraz na Twitterze.

W internecie nadal pozostaje portal TVNmeteo.pl z aktualną prognozą pogody i pogodowymi newsami. TVN Meteo pozostaje także na Facebooku i na Twitterze.

Dostępność TVN Meteo Active
Kanał TVN Meteo Active na polskim rynku telewizyjnym zastąpił TVN Meteo. Dzięki temu stacja automatycznie dostępna będzie u większości operatorów płatnej telewizji, m.in. Cyfrowy Polsat (pozycja w dekoderach nr 105), nc+ (nr 23), UPC Polska (nr 338/124/25) Multimedia Polska (nr 29), Vectra (nr 806) Toya (nr 612), Inea (nr 199), Orange TV (nr 27), czy Netia (nr 14/20).

ZOBACZ TAKŻE: Startuje TVN Fabuła HD z filmami i serialami

Komentarze (1 - 5 z 5)

Zapowiada się ciekawie.
Biorąc pod uwagę, że Polacy coraz aktywniej spędzają czas i dbają o zdrowie to jest potencjał większy niż w pogodzie.
Szkoda, że nie w HD :)
 8  
Bardzo słaba zamiana, biorąc pod uwagę, jaką popularnością w Polsce cieszą się serwisy pogodowe i jacy popularni stają się prezenterzy, likwidowanie takiego kanału i zastąpienie go fitnessową sieczką, której wszędzie pełno to raczej nie wróży dobrze. Ale VIVA tez niedawno chciala byc kanalem, nie tylko muzycznym, ale na szczęście wrócili na dobrą drogę.
 5  
mikii. Ja już nie mogę biegać ale sportowo siedzę przy oknie na 3. piętrze i mam widok na 3 altanki śmietnikowe na osiedlu. Smuci mnie tylko widok, jak po obejrzeniu TVN Meteo Active telemani pędzą do tych altanek aby ubiec innych telemanów.
 4  
Program może jest fajny, ale osobiście mnie ten program nie kręci wolałem Meteo przynajmniej była pogoda co pół godziny. a co do samego programu Marta Kuligowska, Dorota Gardias czy Agnieszka Cegielska nie pasuje do tego programu a zwłaszcza Kuligowska, która jest kojarzona z TVN24.
 5  
program jest fajny ale pogoda co pół godziny oceniam 9,5/10
 0