Łukasz Szewczyk05.05.2015 (12:21)27 komentarzy

Platforma nc+: Spadek do 2,12 mln abonentów, większe przychody z abonamentu

Po trzech miesiącach 2015 roku z usług satelitarnej platformy nc+ korzystało 2,12 mln abonentów - informuje w raporcie finansowym Grupa TVN, mniejszościowy udziałowiec nc+. To oznacza spadek liczby abonentów w ostatnim kwartale. Wzrastają natomiast przychody z abonamentu.
nc+
Satelitarna platforma nc+ na koniec marca 2015 roku posiadała 2,12 miliona abonentów ofert abonamentowych (post-paid). To oznacza, że w porównaniu do poprzedniego kwartału, platforma zanotowała spadek na poziomie około 30 tys. abonentów. W ujęciu rocznym platforma notuje spadek liczby abonentów o 3 proc.
Miesięczne ARPU z usług abonamentowych w pierwszym kwartale 2015 roku wyniosło 68,2 zł (wzrost o 1 proc. rok do roku). Łączne przychody w tym okresie osiągnęły poziom 525 mln zł (spadek o 1 proc. rok do roku). EBITDA wyniosła 105 mln zł.

Komentarze (1 - 10 z 27)

To oznacza AKURAT wzrost o 70 tyś....drogi ałtorze.
 14  
Uppsss...przepraszam Pana autora. Cuś mi padło na mozg. Faktycznie spadek o 30 tys. jeleni.
 12  
Jak rozumiem każdy multiroom jest liczony jako abonent? Bo nie ma o tym żadnej wzmianki.
 9  
wole by jeleniem z dobra jakością obrazu niz oglądać piksele w słonecznej platformie .
 18  
nc+ zarabia jeszcze na kablówkach i reklamach
 20  
Chyba liczba abonentów musi spaść poniżej 2 milionów, żeby w końcu zmodyfikowali tę swoją pseudo ofertę dla nowych klientów. Ale cóż, ktoś musi płacić za rozdawane za pół darmo pakiety z C+ i HBO za ~55 zł.
 8  
Przed pół roku miałem od nich 47 (słownie: czterdzieści siedem) telefonów, namawiających do przedłużenia oferty lub odwołania rezygnacji. Czy to jeszcze marketing bezpośredni, czy już nękanie?
 18  
A o swoich stałych klientów nie dbają, wiec odchodzą
 14  
Minęło 8 miesięcy od mojego rozstania się z NCplus, po wielu latach cyfryplus, potem n-ki. Nie żałuję podjętej decyzji, wynikającej z braku szacunku dla klienta. Usilne próby zmuszania do podwyższenia mojego abonamentu były nie tylko nieudolne, ale wyglądające na szukanie jelenia.
Przynajmniej od razu poprosiłem o usunięcie danych moich do jakiejkolwiek formy marketingu.
Przez 8 m-cy zaoszczędziłem już 632 zł ;-) . Da się wytrzymać, jest internet przecież ;-)
 5  
Czyli za rok nc+ padnie.Jak była Cyfra+ był porządek.Fakt nie mieli LM,ale to nuuda.Było co oglądać,po fuzji z N canalów nie ma, a 1 co robią to Ekstraklasa+liga angielska.N zrobiła interes życia 3 pokoleń (ITI) a Cyfrze nie wyszło,Tylko czekać aż upadnie.
 13