Łukasz Szewczyk07.05.2015 (12:28)brak komentarzy

Barbara Piegdoń-Adamczyk wydawcą magazynu Książki

Od maja 2015 roku wydawcą kwartalnika "Książki. Magazyn do czytania" jest Barbara Piegdoń-Adamczyk, dotychczasowa redaktor naczelna łódzkiej Gazety Wyborczej. Dodatkowo Piegdoń-Adamczyk odpowiada za współpracę Gazety Wyborczej z Wydawnictwem Agory i innymi wydawnictwami.
- Gazeta Wyborcza i jej magazyn Książki to świetne źródło informacji o nowych tytułach i rynku wydawniczym. Nie tylko najwięcej piszemy o ciekawych książkach, ale też aktywnie promujemy czytelnictwo i wspieramy wydawnictwa w promocji ich tytułów. Barbara Piegdoń-Adamczyk na nowym stanowisku zadba o dalszy rozwój "Gazety Wyborczej" w tym zakresie, a także o umocnienie pozycji rynkowej "Książek. Magazynu do czytania" - komentuje zmianę Wojciech Fusek, dyrektor wydawniczy i zastępca redaktora naczelnego Gazety Wyborczej.
Dotychczas wydawcą "Książek. Magazynu do czytania" była Bogusława Kotowska, wydawca czasopism Agory - m.in. miesięczników "Dom&Wnętrze" i "Cztery Kąty".

Barbara Piegdoń-Adamczyk / Fot. Agora
Barbara Piegdoń-Adamczyk jest związana z "Gazetą Wyborczą" od początku jej istnienia, w 1993 została redaktorką naczelną i dyrektorem oddziału dziennika na Dolnym Śląsku. Od 2004 do 2015 była naczelną "Gazety Wyborczej" w Łodzi. Swoją pracę dziennikarską zaczynała w prasie podziemnej. Była redaktorem w tygodniku "Region" i "Dzienniku Dolnośląskim", współpracowała z polską rozgłośnią radia BBC. Uczestniczyła w programie "The Role of Print Media in a Democratic Society". W 2007 roku została laureatką nagrody Ostrego Pióra, odebrała też od prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Jest autorką rodzinnej sagi "Wrocławskich dzień jak co dzień", która doczekała się telewizyjnej ekranizacji oraz pomysłodawczynią maturalnych polonezów na rynkach polskich miast i inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności we Wrocławiu i Łodzi.

Nowy numer kwartalnika "Książki. Magazyn do czytania" ukaże się 12 maja 2015 roku.

Ksiażki - nr 2/2015