Łukasz Szewczyk07.05.2015 (12:36)brak komentarzy

Radio Kraków na planszy kultowej gry Monopoly

Radio Kraków i cyfrowy program Radia Kraków - OFF Radio Kraków będą miały swoje pola na krakowskiej wersji kultowej gry Monopoly.
Radio Kraków / Fot. Radio Kraków
Radio Kraków / Fot. Radio Kraków
Kraków jako jedyne polskie miasto otrzyma własną miejską edycję gry podczas 80-tych urodzin Monopoly, które przypadają w tym roku. Na planszy krakowskiej wersji tej jednej z najbardziej kultowych planszówek świata (od 1935 roku, czyli od wydania pierwszej edycji Monopoly, na całym świecie sprzedano ponad 200 mln egzemplarzy gry) znajdą się najbardziej znane, charakterystyczne miejsca, instytucje i zabytki Krakowa, w tym Radio Kraków i OFF Radio Kraków.
Wiele zależeć będzie także od słuchaczy Radia Kraków - to właśnie oni zdecydują, które z krakowskich miejsc znajdzie się na najdroższym, najbardziej prestiżowym i najbardziej pożądanym polu Monopoly. Wybór tego miejsca w każdej edycji gry wzbudza wielkie emocje - w 2011 roku głosowanie na pierwszą planszę z polskimi miastami Monopoly stało się wydarzeniem na skalę ogólnopolską, w które zaangażowanych było ostatecznie 2260 miast i wsi. W głosowaniu wzięło udział blisko 600 tyś. osób, które oddały łącznie ponad 2 mln głosów. Ostatecznie polskim miastem, które wykazało się największą mobilizacją, zdobyło najwięcej głosów i znalazło się na najdroższym polu polskiego Monopoly o wartości 4 milionów dolarów Monopoly był Białystok. Samo wydarzenie zostało uhonorowane specjalną tablicą pamiątkową, którą na Rynku Miejskim w Białymstoku odsłonił w dniu premiery gry prezydent miasta.

Na najdroższe krakowskie miejsce na planszy Monopoly głosować będzie można już w maju na stronie Radia Kraków www.radiokrakow.pl, a Monopoly Kraków swoją premierę będzie miało jesienią 2015 r.

Kraków jest drugim miastem w Polsce, które otrzyma własną edycję gry. Wcześniej Monopoly zawitało do Gdańska.
Radio Kraków