Łukasz Szewczyk07.05.2015 (12:52)13 komentarzy

Nowe kanały Canal+ jednak także w dużych kablówkach?

Nadawca kanałów Canal+ uspakaja swoich abonentów w dużych w sieciach kablowych zapewniając, że nowe kanały pakietu Canal+ pojawią się w ich dekoderach, bez dodatkowych opłat. Jednak sami operatorzy na chwile obecną milczą w tej sprawie.
Pakiet Canal+
Abonenci dużych sieci kablowych (m.in. UPC Polska, Vectra, Multimedia Polska, Inea czy TOYA) wciąż nie wiedzą czy od 11 maja 2015 roku otrzymają dostęp do pełnej oferty powiększonego pakietu Canal+. Operatorzy nie zdradzają swoich planów w tym zakresie, jednak nadawca Canal+ przekonuje, że nowe kanały od samego początku nadawania pojawią się w ofertach dużych sieci kablowych.
Wiadomo już także, że podobnie jak abonenci nc+, także w abonenci "starszego" pakietu Canal+ w kablówkach, automatycznie otrzymają dostęp do nowych kanałów bez dodatkowych opłat, do końca obecnych umów promocyjnych.

Wciąż nie wiadomo jak będzie wyglądała sprzedaż nowego pakietu Canal+. Platforma nc+ zapowiada, że dostęp do kanałów Canal+ będzie możliwy już od najniższych pakietów. W przypadku sieci kablowych nieoficjalnie mówi się o dwóch pakietach z 6 i 8 kanałami. Nieznane są jednak ceny nowych ofert.

Przypomnijmy, że odświeżony pakiet Canal+ na polskim rynku dostępny będzie od 11 maja 2015 roku. Nowy pakiet będzie składał się z 8 kanałów, które mają być bardziej uporządkowane tematycznie i bardziej odpowiadać na potrzeby widzów.

Canal+ pozostanie flagowym kanałem z jeszcze bardziej zróżnicowanej oferty programowej opartej na: filmach fabularnych i animowanych, serialach, koncertach i wydarzeniach sportowych. Canal+ pokaże największe hity kinowe prezentowane w telewizji po raz pierwszy. Ofertę filmową uzupełnią wydarzenia sportowe, w tym najlepsze mecze Ligi Mistrzów UEFA czy krajowych lig piłkarskich oraz prestiżowe zawody żużlowe. Towarzyszyć im będą fachowe komentarze dziennikarzy i ekspertów Canal+. Wśród majowych atrakcji kanały nadawca wymienia m.in. "Need For Speed", "Grace księżna Monako", "Pan Peabody i Sherman", półfinały Ligi Mistrzów UEFA, Grand Prix Finlandii i Czech, mecze ligi angielskiej oraz polskiej.

Nowy Canal+ 1 (zastąpi Canal+ Family2) będzie kanałem telewizyjnym dla "spóźnialskich", którzy nie zdążą na premierę programu w Canal+. Z myślą o nich każda z emisji rozpocznie się w Canal+ 1 godzinę później, niż w Canal+. Dzięki temu, widzowie nie spóźnią się na ulubiony film, mecz czy serial. Polacy coraz więcej czasu spędzają w pracy, a przez to później oglądają telewizję.

Canal+ Film wciągnie widza w filmową rozrywkę na najwyższym poziomie oraz przybliży gwiazdy światowego kina. Będzie on stanowił idealne połączenie filmów komercyjnych, najnowszego kina polskiego oraz ciekawych, nagradzanych na całym świecie tytułów. W maju stacja poleca m.in. "Kongres", "Solaris", "Duma i uprzedzenie", "Jack Ryan: Teoria Chaosu", "W obronie własnej", "Tokarev. Zabójca z przeszłości"

Canal+ Seriale (zastąpi Canal+ Film 2) będzie stanowił nową odsłonę w ramach propozycji Canal+, a jednocześnie dowód na popularność, jaką ostatnimi laty zyskał ten gatunek telewizyjny. W wieczornych pasmach każdego dnia, kanał będzie emitował bijące rekordy popularności amerykańskie i wyselekcjonowane europejskie seriale. Wśród majowych propozycji m.in. "Brooklyn 9-9 - sezon 2", "Pod kopułą- sezon 2", "Piraci- sezon 1 i 2", "Extant- sezon 1", "The Following - sezon 2", "Zakładnicy".

Canal+ Discovery łączy w sobie pozytywne emocje, niezwykłe przygody, prawdziwe historie ludzi z Polski i ze świata, których osobiste doświadczenia i osiągnięcia stanowią inspirację oraz poszerzają horyzonty widza. Zobaczymy tutaj starannie wyselekcjonowane dokumenty, filmy i programy - wszystko po to, aby w pełni oddać misję i wartości nowego kanału. W ciągu roku Canal+ Discovery pokaże premierowo do 450 godzin różnorodnych programów dokumentalnych, w tym 120 godzin polskich produkcji w najwyższej jakości. Będą one starannie dobrane z myślą o Canal+ Discovery i wyemitowane po raz pierwszy w Polsce z jednym nadrzędnym celem: aby inspirować widzów. Wśród majowych propozycji m.in.: "Bez granic", "Watykan - za zamkniętymi drzwiami", "Brzegiem Nilu", "Wyzwania Tima Ferrissa".

Odświeżony Canal+ Family będzie kanałem familijnym wypełniającym obietnicę zawartą w nazwie kanału. W ciągu dnia, od rana aż do godz. 22.00, Canal+ Family przedstawi bogatą ofertę dla całej rodziny, w tym m.in. seriale i filmy familijne, programy dokumentalne oraz animowane filmy dla dzieci, pokazywane również w weekendowych specjalnych pasmach. Wśród majowych propozycji m.in.: "Red Band Society - sezon 1", "Garfield", "Garfield 2", "Nowe przygody Piotrusia Pana", "Lassie i przyjacie", "Mniam!".

Nowy pakiet to także więcej kanałów sportowych. Canal+ Sport i Canal+ Sport 2 będą dwoma uzupełniającymi się kanałami pokazującymi najpełniejszą ofertę sportową na rynku. Stworzenie drugiego kanału, w pełni dedykowanego sportowi jest naturalną konsekwencją posiadania bogatego portfolio praw do rozgrywek sportowych. Widzowie będą mieli dostęp do najwyższej klasy rozgrywek piłkarskich: Ligi Mistrzów UEFA, Ligi Europy UEFA, T- Mobile Ekstraklasy, a także najlepszych lig europejskich, takich jak angielska czy hiszpańska. Ponadto, na obu antenach będą dostępne inne dyscypliny, m.in. koszykówka (np. NBA), piłka ręczna, tenis ziemny, golf czy sporty walki.

Od 11 marca 2015 roku oferta sportowa platformy nc+ w ramach pakietu Canal+ będzie emitowana na antenach: Canal+, Canal+ Sport i Canal+ Sport2. Sportowa oferta nc+ nadal będzie dostępna także na antenie nSport+

Komentarze (1 - 10 z 13)

W ciągu roku Canal+ Discovery pokaże premierowo do 450 godzin różnorodnych programów dokumentalnych...
Odkąd czytam o powstaniu Canal+ Discovery, to mam nieodparte wrażenie, jak umiejętnie widza (będącego przy okazji abonentem takich, czy innych ofert i pakietów. robi się w trąbę.

Skąd ta myśl? Mogłoby się wydawać, że oczkiem w głowie dla Discovery, powinien być jego główny kanał o tejże nazwie, który przy okazji jest w HD i u różnych operatorów nierzadko dodatkowo płatny. A tymczasem, owa stacja zeszła całkowicie na psy, a jej ramówka jest wypchana po brzegi pozycjami typu:
* Wojny magazynowe
* Wojna o kontener
* Gorączka złota
* Domy na aukcji
* Aukcja w ciemno
* Łowcy okazji
* itp.

Widać wyraźnie, że olano rozwój tejże stacji, tym samym i wielu widzów, a postawiono na próbę stworzenia osobnego kanału we współpracy z Canal+ (co oczywiście będzie stacją tylko dla mocno wybranych abonentów).
I tak niestety można się co jakiś czas bawić klientem...
propaper (usunięte konto #34293) 7.05.2015 (13:24:45)
 9  
Na C+ Discovery też ponoć mają być filmy. :P
 0  
"W ciągu roku Canal+ Discovery pokaże premierowo do 450 godzin różnorodnych programów dokumentalnych, w tym 120 godzin polskich produkcji w najwyższej jakości."

Dramat z tym nowy Disco- nota bene very Canal+ (czy na pewno będzie to kanał z programami dokumentalnymi?). Mam wrażenie, że nowa stacja to raczej premierowe 2- godzinne relacje z 54 cotygodniowych sobotnich balang u licytatorów i drwali i łowców okazji, uzupełniona o 1 godzinne relacje z codziennych "imprez" u policjantów i złodziei.
Daje to w sumie około 450 godzin programów premierowych....to po prostu żart jakiś.
W tygodniu w ciągu doby(!) 1h nowych programów, a w sobotę pełen wypas bo aż 2h, no nic tylko oglądać.....heheheehe
 8  
Jeszcze lepiej. Nic tylko wobec tego zlikwidować główny kanał Discovery, bo i tak przestał mieć cokolwiek wspólnego z pierwotną ideą, która jeszcze kiedyś była wyraźnie naznaczona w ramówce.
Doszło bowiem do tego, że czy mowa byłaby o stacji History, czy wspomnianym Discovery, to gwoździem programu stały się wszelkiej maści aukcje, licytacje i wojny magazynowe. W History jeszcze przy okazji drwa rąbią, a dla odmiany w Discovery namiętnie poszukują złota.
Z jednej strony dość ostro psioczę na te stacje, jako stwierdzenie faktu - tego w jakim kierunku wyewoluowały. Lecz z drugiej strony, widz na szczęście ma jeszcze wybór, bowiem jest jeszcze taki kanał, jak choćby BBC Earth, który aż z przyjemnością się ogląda i przede wszystkim dlatego, bo postawiono na świetne dokumenty, odpowiadające tematyce stacji.
Co do Discovery, to ratuje się jeszcze jakoś Science. Tylko że prosiłoby się w końcu wersję HD uruchomić (ponoć zapowiadaną o jakiegoś czasu).
propaper (usunięte konto #34293) 7.05.2015 (13:44:16)
 6  
Wiesz, można by powiedzieć, że powstał jakiś trend na tego typu programy - mówiąc najogólniej, oparte o licytacje i wojny magazynowe. Coś trochę jak kiedyś moda na reality show, gdzie po powstaniu Big Brother'a, na jego fali namnożyło się mu podobnych.
Wszystko fajnie. Wszystko jest dla ludzi. Można powiedzieć, że widz głosuje pilotem. Tylko czy nie szłoby osobnego kanału na to, zamiast upychać te audycje w stacjach, które z założenia co innego miały pokazywać - w przypadku choćby History, wręcz z nazwy.
History 'niby' uruchomił drugi kanał: H2, gdzie jak hucznie zapowiadano, będzie się przelewać od programów historycznych itp., i że to dopiero będzie stacja historyczna.
Niby jest, tylko ktoś choć trochę ją ogląda, ten już pewnie zauważył, że głównie lecą z powtórkami, tego co kiedyś nadawano z głównym kanale - a co zostało wyparte kolejnymi wojnami magazynowymi. A nie ukrywam, że liczyłem na to, że z czymś świeżym polecą. A tu nie bardzo.
propaper (usunięte konto #34293) 7.05.2015 (13:57:04)
 2  
CIEKAWE CZY TE ,, H-U-J-E Z UPC TO DOLACZA
 4  
LEMON
dokładnie.... !!!!
 2  
NO zboczymy !!!
 1  
czas pokarze
mi tylko nsport+ brakuje w upc to szczęścia
 1  
W C+ DISCOVERY nie zabraknie ulubionego Łapu Capu czy filmu KILLER. Żałosny twór, niestety na polskiej koncesji
 0