Łukasz Szewczyk07.05.2015 (15:38)1 komentarz

Cyfrowe OFF Radio Kraków z większym zasięgiem

Prezesi Radia Kraków Marcin Pulit i Radia Rzeszów Henryk Pietrzak podpisali porozumienie, dzięki któremu OFF Radia Kraków, za pośrednictwem cyfrowych odbiorników DAB+, słuchać będą mogli także mieszkańcy Rzeszowa i okolic.
OFF Radio Kraków
To pierwsza tego typu współpraca podjęta przez regionalne rozgłośnie Polskiego Radia - każda z 17 rozgłośni ma zarezerwowaną możliwość emisji drugiego cyfrowego kanału
w ramach trzeciego multipleksu DAB+ Polskiego Radia. Na razie jednak tylko dwie rozgłośnie regionalne: Radio Wrocław i Radio Kraków posiadają koncesję na dodatkowy kanał cyfrowy i go nadają. Radio Rzeszów nie posiada drugiego wyspecjalizowanego cyfrowego programu, dlatego też rozgłośnia zdecydowała, że do czasu jego uruchomienia w Rzeszowie nadawać będzie OFF Radio Kraków.
Do tej pory OFF Radio Kraków swoim zasięgiem obejmowało Kraków i okolice, dzięki zawartemu dziś porozumieniu OFF Radia Kraków słuchać będzie można nie tylko w Krakowie i Rzeszowie. Wszyscy, którzy posiadają odbiorniki DAB+ w swoich samochodach, będą mogli słuchać OFF Radia Kraków na całej trasie Kraków - Rzeszów. Off Radio Kraków w Rzeszowie nadawać zacznie w środę 13 maja.

OFF Radio Kraków to pierwszy w Krakowie radiowy kanał cyfrowy i najbardziej OFFowe radio w mieście. Nadaje od 26 stycznia 2015 r. na multipleksie DAB + . Siłą OFF-a są przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą. Są dj-ami, organizatorami imprez, dużych festiwali, aktywistami organizacji pozarządowych. To fascynaci, maniacy, entuzjaści i pasjonaci - słowem prawdziwi radiowi fanatycy. Trzymają rękę na pulsie miasta, nie przepuszczą żadnej nowości, wyszukują, sprawdzają, testują i recenzują. Informacje, które gdzie indziej ukazują się jako offowe, w OFF-ie są głównym nurtem. OFF to też wyjątkowa muzyka, jaką trudno znaleźć w całym eterze. Tutaj winyle z lat 60. odbijają się nowym echem, a syntezatory maltretowane są elektroniką. Dźwięki grane w OFF Radiu Kraków nie mieszczą się w żadnym z radiowych formatów.

OFF Radia Kraków słuchać można w doskonałej cyfrowej jakości w radioodbiornikach DAB+ oraz analogowo przez Internet na off.radiokrakow.pl, za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej Radia Kraków, a wybranych rejonach Krakowa również w sieci telewizji kablowej T-MONT.

Komentarze (1 - 1 z 1)

radio naprawdę na poziomie. jestem ciekaw kiedy radio cyfrowe obejmie np. całe podkarpacie
 0