Łukasz Szewczyk10.05.2015 (9:51)12 komentarzy

Sport na głównej antenie Canal+. Inwestycje w seriale, filmy i nowe formaty

Nowy, powiększony pakiet Canal+ to przede wszystkim zmiany dla kibiców, którzy od teraz najważniejsze wydarzenia sportowe będą oglądać na antenie głównego Canal+. Stacja zapowiada także produkcje własnych seriali, inwestycje w polskie kino czy też nowe formaty własne.
Canal+
Z okazji 20 lat działalności w Polsce, telewizja Canal+ odświeża swoją ofertę i od poniedziałku (11 maja 2015 roku) wprowadza na rynek nową ofertę, która - jak zapewni nadawca - ma być bardziej dopasowana do potrzeb widza. Nowy pakiet będzie składał się z 8 kanałów. Do dotychczasowych kanałów Canal+, Canal+ FIlm, Canal+ Family i Canal+ Sport dołączą nowe: Canal+ Sport 2, Canal+ Discovery, Canal+ Seriale (zastąpi Canal+ Film 2) oraz Canal+ 1 (zastąpi Canal+ Family 2).
Rodzina Canal+
Rodzina Canal+
Jakie zmiany czekają na abonentów? Najważniejsza zmiana dotyczy sportu, który jest najważniejszym elementem oferty programowej Canal+. Od 11 maja 2015 roku sport znika z Canal+ Family i będzie nadawany w głównym Canal+, Canal+ Sport oraz nowym Canal+ Sport 2. W ofercie nc+ pozostanie także stacja nSport+, na antenie której także emitowana jest część oferty sportowej Canal+.

- Na głównym Canal+ będziemy emitować największe wydarzenia sportowe. Najlepsze mecze Ligi Mistrzów, Ekstraklasy czy Premier League i różne wydarzenia sportowe, jak np. Gala Ekstraklasy - wyjaśnił na antenie TOK FM Jakub Szurmiej, szef kanałów filmowych nc+. Pozostałe wydarzenia będą prezentowane nadal w Canal+ Sport oraz w nowym Canal+ Sport 2.

Pojawienie się sportu w głównym Canal+, nie oznacza jednak mniejszej liczby premier filmowych. W przypadku emisji sportu w głównym Canal+, wieczorne premiery filmowe będą emitowane na antenie Canal+ Film. Jednocześnie Canal+ powraca do inwestycji w polskie kino. Nadawca zapowiada, że chce koprodukować około 7-10 filmów rocznie. Dzięki temu widzowie Canal+ zobaczą je jako pierwsi na telewizyjnym ekranie. Stacja ogłosiła już, że będzie m.in. koproducentem nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego - "Wołyń"

Nowy pakiet Canal+ to także seriale. Jednym z elementów nowego pakietu Canal+ jest kanał Canal+ Seriale. Jednak najważniejsze premiery seriali wciąż pozostają w głównym Canal+. Nadawca zapewnia, że cały czas poszerza swoją ofertę serialową. Planuje także produkcję polskich seriali własnych, około 1 do 2 w roku. Już w lipcu mają ruszyć zdjęcia do nowej produkcji własnej, którą dla Canal+ wyprodukuje TVN. - Nie będzie to jednak serial w klimacie TVN. Będzie to produkcja zrealizowana szczególnie z myślą o świecie kanałów premium. Będzie to serial, który został specjalnie napisany dla nas i nie jest oparty na żadnym formacie zagranicznym. - zdradza Szurmiej. Premiera serialu planowana jest dopiero na jesień 2016 roku.

Canal+ zapowiada także produkcję nowych formatów własnych. Obecnie, oprócz kultowego "Łapu-capu", stacja nadaje m.in. "Aktualności filmowe+", muzyczny program Marka Niedźwieckiego "W tonacji+", motoryzacyjny "+ De Lux" czy też programy sportowe (m.in. "Liga+", "Liga+ Extra", "O co biega?"). - Będziemy chcieli uatrakcyjniać ramówkę również innymi formatami. Na razie szczegółów zdradzić nie mogę. Szykujemy nowy program, i staramy się zdążyć, by wyemitować go jesienią - zdradza szef kanałów filmowych w nc+.

Odświeżony zostanie takżę dotychczasowy Canal+ Family, który teraz będzie prezentował wyłącznie ofertę familijną. - Do godziny 22 w Canal+ Family emitować będziemy filmy bez przemocy. Będzie to oferta programowa, która zdecydowanie jest do obejrzenia dla dzieci od lat 12. Nie będzie tam mocnych pozycji, szykujemy również nowe pasma dedykowane dla kontent family - zapowiada Szurmiej.

W poniedziałki Canal+ Family ma emitować dokumenty przyrodnicze, w weekendy stacja ma charakteryzować się mocną ofertą rodzinna, na którą złożą się m.in. poranki z serialami animowanymi cy też niedzielne popołudnia z familijnymi serialami.
TOK FM/wł.

Komentarze (1 - 10 z 12)

Tylko że jakość głównego Canal+ jest gorsza od Canal+ Sport, chyba że od jutra coś z tym zrobią, bo inaczej Liga Mistrzów będzie w słabszej jakości.
 22  
To już wiem gdzie był haczyk, teraz żeby mieć dostęp do pełnej oferty sportowej będzie trzeba wykupić główny Canal+ czy de facto pełen pakiet, z kanałami filmowymi włącznie.
 15  
Spokojnie. Wszyscy abonenci nc+ i kablówek otrzymają dostęp do pełnej oferty w ramach obecnych umów. A nowy pakiet ma być sprzedawany w całości :)
 1  
Spokojnie. Wszyscy abonenci nc+ i kablówek otrzymają dostęp do pełnej oferty w ramach obecnych umów. A nowy pakiet ma być sprzedawany w całości :)
ta tylko ciekawe czy to nie będzie tak jak wcześniej, że narzucą nam większe opłaty i albo płacimy albo zrywamy umowę z powodu podwyżki abonamentu
 9  
MOgli by powiedzieć jakie prawa zostaną bo jak tylko Premier League i polska to ja podziekuje im za to.
La liga,włoska i francuska musza zostac,mogli by dokupic jeszcze jakies innne dyscyppiliny bo to troche monotonee tylko mecze i NBA czy żużel
 1  
Nie wszyscy lubiący filmy lubią sport,i na odwrót.. Ale My dobrze wiemy dlaczego ten monopolistyczny twór łączy ofertę filmową i sportową.. ;]
 6  
Opłaty zależą od operatora i oferty promocyjnej ;)
Dla jednym będą wyższe, dla innych bez większych zmian ;)
 1  
Późno, bo późno - na końcu przedostatniego akapitu, ale padło. Bo paść musiało. Magiczne słowo platformy nc+. Kontent.
 10  
I tak za rok bedzie jakieś 77 Canali Ciekawe gdzie to będą upychać :)
 2  
2 kanały sportowe a oni znowu wciskają oglądanie sportu do głównego Canal+? Bez przesady! Czy w takim razie na Canal+Sport dadzą film, serial, koncert, ...? Nie sądzę.
 5