Łukasz Szewczyk12.05.2015 (17:18)8 komentarzy

Szczegóły Polsat SuperHit Festiwal 2015: Największe hity, recitale i kabarety

Największe przeboje, "Koncert Platynowy", 20 lat "Luksusu" Szwagierkolaski, recital Beaty i Bajmu oraz jubileusz górali z Zakopower, "Radiowy Przebój Roku - Super Hit FM" i "Sopocki Hit Kabaretowy" - to program pierwszej edycji Polsat SuperHit Festiwal 2015. Transmisje koncertów od 29 do 31 maja w telewizji Polsat.
Na widzów spragnionych najlepszej rozrywki w Operze Leśnej w Sopocie i przed telewizorami czekają dwa dni z energetyczną polską muzyką, a trzeciego dnia - wielka kabaretowa prywatka. Formuła nowego festiwalu telewizji Polsat - Polsat SuperHit Festiwal uwzględnia wszystkie najnowsze trendy dystrybucji muzyki, czyli zarówno sprzedaż płyt, najczęściej grane utwory w radiu, jak i płatną oraz bezpłatną dystrybucję muzyki w Internecie i na urządzeniach mobilnych.
Polsat SuperHit Festiwal 2015
Polsat SuperHit Festiwal 2015
Dzień 1: 29 maja 2015 roku (piątek)
Pierwszego dnia Polsat SuperHit Festiwal scena mienić się będzie wszystkimi odcieniami platyny. W "Koncercie Platynowym" wystąpią artyści, których płyty sprzedawane w sposób tradycyjny i cyfrowy zyskały w 2014 roku, co najmniej status platynowych. Z kilkudziesięciu albumów różnych gatunków muzycznych wybraliśmy SuperHitowych artystów, którzy w przebojowy sposób zaskarbili sobie gusta polskiej publiczności. W koncercie wystąpią: Donatan i Cleo, Rafał Brzozowski, Sylwia Grzeszczak, Mela Koteluk, Enej, Lemon, Piersi, Artur Rojek, Dawid Kwiatkowski oraz Dawid Podsiadło. SuperHitowa gwiazda tego koncertu - płyta Dawida zatytułowana "Comfort and Happiness" zyskała w minionym roku już status diamentowej. Podobnym wynikiem sprzedaży albumów w ostatnich latach pochwalić się mogą światowe gwiazdy, takie jak: Adele, Sade, Indila, Lana Del Rey czy Led Zeppelin. Koncert Platynowy otworzy legenda polskiej muzyki rockowej - zespół HEY; prawdziwi kolekcjonerzy platyny na polskim rynku muzycznym. Gospodarzem wieczoru będzie Krzysztof Ibisz.

Po "Koncercie Platynowym" ogłoszona zostanie trójka laureatów "Cyfrowej Piosenki Roku", czyli przebojów najchętniej kupowanych na rynku cyfrowym, na którym królują Donatan i Cleo z utworami "My Słowianie" oraz "Brać" feat. Enej. Wśród najlepszych w tej kategorii znalazły się również Piersi i ich "Bałkanica". Po raz pierwszy w historii uhonorujemy również artystów, których teledyski osiągnęły największą liczbę odsłon na YouTubie. Wśród tych najgorętszych, które mogą pochwalić się najwyższą liczbą odtworzeń, znalazły się: zespół hiphopowy K2 feat. Buka za utwór "1 moment" (blisko 32 milionów odsłon), Donatan i Cleo feat. Enej i ich piosenka "Brać" (blisko 30 milionów odsłon) oraz Czadoman z przebojem "Ruda tańczy jak szalona" (ponad 26 milionów odsłon). Koncert poprowadzi duet Maciej Rock i Maciej Dowbor.

Na zakończenie pierwszego dnia widzowie Polsatu będą świętować 20 rocznicę wydania kultowej płyty "Luksus" - debiutu fonograficznego kapeli Szwagierkolaska, dowodzonej przez Muńka Staszczyka (T.Love) i Andrzeja Zeńczewskiego (ex-T.Love Alternative, Daab). "Luksus" wydany oryginalnie w 1995 roku był ogromnym sukcesem artystycznym i komercyjnym połowy lat 90-tych (ponad 250 tysięcy płyt). Ocalił od zapomnienia i na nowo wypromował piosenki warszawskiej ulicy okresu międzywojennego barda Stanisława Grzesiuka, takie jak: "U cioci na imieninach", "Panna Weronika" czy "Komu dzwonią", które dzięki Szwagierkolasce w połowie lat 90-tcy śpiewała cała Polska.Dzień 2: 30 maja 2015 roku (sobota)
Drugi dzień Festiwalu otworzy koncert "Boso na szczyt", czyli jubileusz 10-lecia zespołu Zakopower. Usłyszymy w nim największe przeboje zespołu, któremu od początku lideruje Sebastian Karpiel-Bułecka, charyzmatyczny wokalista, wrażliwy muzyk i góral z krwi i kości. Rockowe ciało i folkowa dusza to ich znak rozpoznawczy, podobnie jak niebanalny muzyczny klimat, który od lat przynosi im sukcesy i uwielbienie fanów.

"Radiowy Przebój Roku - Super Hit FM" to drugi koncert tego wieczoru, który zgromadzi na jednej scenie artystów, których przeboje w 2014 roku były najczęściej emitowane przez rozgłośnie radiowe w Polsce, zarówno te najmniejsze lokalne czy regionalne, jak i te największe o zasięgu ogólnopolskim. Listę najczęściej granych, wyłącznie polskich przebojów opracował dla ZPAVu (Związek Producentów Audio-Video), naszego partnera przy tegorocznej edycji festiwalu - BMAT (firma zajmująca się monitorowaniem nagrań muzycznych i teledysków w stacjach radiowych i telewizyjnych w ponad 50 krajach na świecie). Lista wykonawców powstała na podstawie danych z blisko 80 polskich stacji radiowych. W koncercie "Radiowy Przebój Roku - Super Hit FM" pojawią się przeboje i ich wykonawcy doskonale wszystkim znani: "Chodź ucieknijmy" i "Chwila jak ta" - Kamil Bednarek, "Wkręceni" - LemON, "Teraz ty" - Liber i Natalia Szroeder, "Wasted" - Margaret, "Przyjdzie taki dzień" - Kasia Popowska, "Biegnij przed siebie" - Ania Wyszkoni, "Po drugiej stronie chmur" - Bracia, "Nic do stracenia" - Mrozu, "Na chwilę" i "Wstaję" - Grzegorz Hyży, "Lepsza połowa" - Mesajah, "Ostatnia nocka" - Maciej Maleńczuk i Psychodancing oraz "Zawsze do celu" - Najlepszy Przekaz W Mieście. Koncerty drugiego dnia festiwalu poprowadzą Paulina Sykut- Jeżyna, Agnieszka Popielewicz i Darek Maciborek.

Drugi dzień Festiwalu zakończy się tak, jak się zaczął, od muzycznego spotkania z gwiazdą, którą polska publiczność po prostu kocha. "Dwa serca, dwa smutki", "Noc po ciężkim dniu", "Żal mi tamtych nocy i dni" to hity, które znają wszyscy! Ponad 35 lat na scenie i wciąż na szczycie, jeden z najbardziej zmysłowo brzmiących głosów polskiej piosenki, dziesiątki przebojów o niebanalnym popowo-rockowym brzmieniu. Zespół Bajm i jego wyjątkowa liderka, wielki temperament i charyzma - Beata Kozidrak pojawią się w sobotni wieczór na sopockiej scenie w recitalu "Beata i Bajm Jakich Nie Znacie".
Dzień 3: 31 maja 2015 roku (niedziela)
Trzeci dzień Festiwalu to wielka kabaretowa prywatka w Operze Leśnej, którą otworzy Wojciech Gąssowski. Zapowiada się wieczór pełen humoru, muzyki i najlepszych pokazów tanecznych, dzięki któremu nawet najbardziej oporni przypomną sobie, czym były "tamte prywatki, niezapomniane". Jak się bawicie? Gdzie się bawicie? I - z kim się bawicie? Na te pytania odpowiedzą we wstrząśniętych i niezmieszanych premierowych skeczach i monologach gwiazdy kabaretowej sceny: Kabaret Ani Mru Mru, Cezary Pazura, Kabaret Neo-Nówka i Zespół Żarówki, Marcin Daniec, Jerzy Kryszak, Kabaret Smile, Wojciech Gąssowski, Andrzej Grabowski, Kabaret Młodych Panów, Andrzej Poniedzielski, Impro Skład i inni. Po raz pierwszy na kabaretowej scenie pojawi się Maciej Maleńczuk.

Czterogodzinny maraton pierwszej edycji "Sopockiego Hitu Kabaretowego" poprowadzi wyjątkowy duet: Ewa Błachnio i Piotr Bałtroczyk. Dzieli ich wiele, łączy miłość do motocykli. Ona - zawsze młoda, piękna i piekielnie puentująca. On - były brunet, konferansjer i... rolnik.

Wszystkie koncerty będą transmitowane na antenie telewizji Polsat. Polsat SuperHit Festiwal 2015 organizuje Telewizja Polsat we współpracy z Miastem Sopot oraz Bałtycką Agencją Artystyczną BART.

Komentarze (1 - 8 z 8)

Zapowiada się o wiele lepiej niż festiwal TVP z odgrzewanymi po raz setny kotletami, Mlynkovymi, Rodowiczami, Golcami i reszcie ferajny odcinajacej od dawna kupony. Choć szkoda konkursu Trendy, jedynego koncertu, gdzie młodzi wykonawcy mogli zaprezentować własny repertuar. Polsat miał za to u mnie duzego plusa ale widocznie uznali, że program Tylko Muzyka w tym przypadku wystarczy. TVP ma za od dawna w doopie promocje młodych wykonawców i zmusza ich od lat do śpiewania coverów. A później się dziwią, że nikt z ich debiutantów kariery nie zrobił.
 1  
Bede oglądał bo bedzie na co popatrzec w przeciwieństwie do Opola
 0  
Dziękuję ! Tej stacji nie oglądam !
 2  
ciekawe dlaczego nie uwzględnili teledysku zespołu MIG - "Wymarzona"? przecież to produkcja młodsza od Czadomana i ma już 28 mln wyświetleń
 3  
To ma być zamiast Top Trendy? Bo jakoś nie doczytałem.
 1  
Bardzo ciekawy program, no ale tego akurat się po Polsacie i ich festiwalu można było spodziewać. Ciekawe, gdzie będzie fajniej - na żywo czy przed telewizorem :D. Będę miał możliwość porównania.
 2  
Oooo ja... Ruda tańczy jak szalona...
 0  
Zapowiada się ciekawie i sądzę, że widownia będzie spora, bo festiwal pokaże tych, których ludzie słuchają. Hitem będzie koncert Bajmu, bez dwóch zdań. Wróżę Polsatowi lidera oglądalności w ten festiwalowy weekend.
 1