Łukasz Szewczyk16.05.2015 (13:45)3 komentarze

Nowe seriale w Canal+ Family

Weekendy na antenie odświeżonego Canal+ Family upłynie przy premierowych pozycjach serialowych. W soboty emitowane będą animowane seriale "Nowe przygody Piotrusia Pana" oraz "Lassie i przyjaciele", natomiast w niedzielę "Bractwo czerwonej opaski".
Bractwo czerwonej opaski
Bractwo czerwonej opaski
Laureatka Oscara Octavia Spencer ("Służące") w amerykańskiej wersji głośnego, docenionego przez światową krytykę serialu o grupie młodzieży, dla której szpital pediatryczny w Los Angeles jest domem. Sygnowane nazwiskiem Stevena Spielberga jako producenta wykonawczego, "Bractwo czerwonej opaski" jest pierwszym serialem rozgrywającym się w szpitalu, którego bohaterami nie jest personel medyczny, tylko pacjenci.
Narratorem opowieści jest 12-letni Charlie (Griffin Gluck), który w wyniku wypadku samochodowego zapadł w śpiączkę. Najbardziej charyzmatycznym pacjent oddziału, Leo Roth (Charlie Rowe), to uroczy 16-latek, który w wyniku choroby nowotworowej stracił nogę. Leo przyjaźni się z Dashem (Astro), chłopakiem który nie chce pozwolić, by mukowiscydoza powstrzymywała go przed życiem pełną piersią. Do szpitala zgłasza się Jordi Palacios (Nolan Sotillo). Nastolatek twierdzi, że nie ma rodziny i upiera się, że sam może decydować o leczeniu raka, który został u niego zdiagnozowany. Jordi i Leo stają do rywalizacji o uczucia oddziałowej prymuski Emmy (Ciara Bravo), która walczy z anoreksją, choć tak naprawdę to w szpitalu, a nie w normalnym otoczeniu czuje się bezpieczna. Do Bractwa Czerwonej Opaski dołącza również pewna siebie, niepokorna cheerleaderka Kara Souders (Zoe Levin), która traktuje zarówno rezydentów, jak i personel oddziału z góry, dając wszystkim do zrozumienia, że nie należy do ich świata. Oddział prowadzi bezkompromisowa pielęgniarka o złotym sercu Jackson (Octavia Spencer) pod nadzorem dr. Adama McAndrew (Dave Annable), jednego z najlepszych chirurgów dziecięcych w kraju. Wspomaga ich zakochana w przystojnym doktorze łatwowierna pielęgniarka Brittany (Rebecca Rittenhouse).

Nastolatkowie czekają na przeszczepy, przechodzą chemioterapię, walczą z objawami swoich chorób, ale to tylko część ich życia. Oprócz zabiegów, operacji i niejednokrotnie przerażających diagnoz lekarzy, życie dzieciaków z Bractwa Czerwonej Opaski to również pierwsze miłosne zauroczenia, zazdrość, trudności z porozumieniem się ze sobą i dorosłymi. Wspierani przez oddany personel, budują między sobą silne więzi, które pozwalają im stanąć w obliczu czasem trudnych, a czasem śmiesznych i zwyczajnych problemów.

Nowe przygody Piotrusia Pana
Nowe przygody Piotrusia Pana
"Nowe przygody Piotrusia Pana" to serial animowany o przygodach Piotrusia Pana i jego przyjaciół, w którym na widzów czeka masa niezapomnianych wrażeń, świetnej zabawy i nauka, że zawsze warto podążać za marzeniami.

Trójka dzieci z Londynu - Wendy, John i Michael - zaprzyjaźnia się z chłopcem z fantastycznej Nibylandii. Piotruś Pan odwiedza rodzeństwo w najmniej oczekiwanych momentach i zabiera ich do swojej krainy, gdzie wspólnie przeżywają ekscytujące przygody. Już podczas pierwszej wyprawy do Nibylandii dzieci poznają Kapitana Haka, wyjątkowo niezadowolonego ze stanu swojego statku, któremu trzeba porządnego sprzątania. Dzieci będą też obchodziły urodziny Piotrusia Pana i szukały Zagubionych Chłopców, którzy zniknęli bez śladu za tajemniczymi drzwiami. Wezmą a nawet wezmą udział w poszukiwaniu skarbów. Emocjonujące, czasem niebezpieczne przygody w Nibylandii pomagają dzieciom również uporać się z kłopotami w codziennym życiu. Michaelowi uda się przezwyciężyć senne koszmary, John przełamie tremę przed szkolnym występem, a Wendy będzie wiedziała, jak ma się przygotować do udziału kampanii na przewodniczącą szkoły.

Postać Piotrusia Pana, chłopca który nie chce dorosnąć, stworzył szkocki powieściopisarz i dramaturg James Matthew Barrie na potrzeby historii, które opowiadał synom Sylvii Llewelyn Davies, jednej z jej najbliższych przyjaciółek. Piotruś to imię najmłodszego z chłopców Davisów, zaś Pan pochodzi od greckiego boga lasów i pasterzy. Postać po raz pierwszy pojawiła się w druku w 1902 roku, w książce zatytułowanej "The Little White Bird", której wątki wykorzystano potem w popularnej sztuce teatralnej zatytułowanej "Piotruś Pan, czyli o chłopcu, który nie chciał dorosnąć". Miała ona premierę sceniczną w Duke of York's Theatre w Londynie 27 grudnia 1904. W 1911 powstała powieść "Peter Pan and Wendy", w Polsce znana pod tytułami "Przygody Piotrusia Pana" oraz "Piotruś Pan i Wendy". Mały bohater, który zawsze wychodzi cało z opresji doczekał się m.in. francuskich komiksów, kilku filmów pełnometrażowych i trzech seriali. Jednym z nich jest serial "Nowe przygody Piotrusia Pana".


Lassie i przyjaciele
Lassie i przyjaciele
Trzecią premierową pozycją jest serial "Lassie i przyjaciele". Dzielna suczka Lassie oraz jej przyjaciółka i opiekunka - rezolutna 10-latka Zoe Parker. Nowe przygody niezwykle inteligentnego owczarka collie, a przy okazji opowieść o mocy przyjaźni, lojalności i rodziny.

Zoe i Lassie mieszkają w Wielkim Parku Narodowym, gdzie tata dziewczynki jest strażnikiem, a mama lekarzem weterynarii. Park jest tłem niezwykłych, emocjonujących przygód Zoe i Lassie. To tu mieszkają przyjaciele bohaterek - zarówno zwierzęta dzikie, jak i udomowione. Wszystkie zbierają się w nieużywanej stodole za kliniką weterynaryjną, którą prowadzi mama Zoe.

Lassie to uwielbiana przez dzieci na całym świecie dzielna suczka rasy owczarek szkocki collie. Stworzył ją w 1940 roku amerykański pisarz Eric Knight w powieści "Lassie, wróć!". Pierwszy film o Lassie ukazał się w 1943 roku, a w sumie o jej przygodach powstało 11 filmów, 7 seriali i 2 serie audycji radiowych. Lassie może się również pochwalić własną gwiazdą w słynnej Hollywood Walk of Fame. Serial "Lassie i przyjaciele" to współczesna animowana wersja przygód dzielnej suczki, oferująca niezapomnianą rozrywkę dla całej rodziny oraz - po raz pierwszy w historii - animowany avatar Lassie.

Canal+ Family
Canal+ Family
Premierowe seriale na antenie Canal+ Family:
"Lassie i przyjaciele" - w każdą sobotę i niedzielę o 9:00, po dwa odcinki
"Nowe przygody Piotrusia Pana" - w każdą sobotę o 9:50, po dwa odcinki
"Bractwo czerwonej opaski" - w każdą niedzielę o 17:30

Komentarze (1 - 3 z 3)

Niestety,ale tym razem muszę przyznać rację kinomanowi najwiekszemu!!!!!!!
 9  
Wcale nie jestem zaskoczony.. Teraz będziemy karmieni bele czym za większe pieniądze + masa powtórek filmów + kanał powtórkowy + kolejny (pomimo bogatej już oferty) kanał dokumentalny.. To co nam zaproponowano jest uboższą wersją za większe pieniądze. Nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości. A jeżeli ktoś twierdzi inaczej, to niech mi to merytorycznie wyłoży - zamiast klikać minusiki :-)
 14  
Jedyną obroną tego kanału jest to że to kanał dla dzieci ,ale zgodzę się z tym że jako kanał premium jest on po prostu słaby .
 3