Łukasz Szewczyk24.05.2015 (11:50)15

Szwecja wygrała Eurowizję 2015. Polska na 23 miejscu (wideo)

Z nami 60. konkurs piosenki Eurowizji pod dominującymi hasłami równości, wolności i tolerancji. Zwycięstwo dla Szwecji wyśpiewał Mans Zelmerlow, który podbił europejskie serca utworem "Heroes". Monika Kuszyńska, reprezentantka Polski, zdobyła 23 miejsce.

Przejdź do artykułu

Komentarze (11 - 15 z 15)

Kiedy wszyscy sasiedzi dzielili sie punkcikami, w Skandynawi, w Beneluxie i Francji, na Balkanach albo prorosyjskie kraje, nasi kochanie sasiedzi nie dali nam nic. Nie dostalismy od naszych Czechow nic i Slowakow, nie dostalismy nic od Litwy, gdzie przeciez polowa ludnosci to Polacy - dziwne! Nawet nasi wspaniali Volksdeutsche z Niemiec nie dali nam punktow a nie wspomne juz o brathankach z Wegier. Pan Jarubas ostatnio nawet po wegiersku tych biednych Wegrow przepraszal i tez nic nie pomoglo. :) My kochamy wszystkich, a nas nikt!

A ten pan komentujacy w TVP Eurowizje powiedzial, ze slyszal ze Polonia miala problemy z glosowaniem za granica. Hmmm..., a jakie to byly problemy? Nikt nic wiecej nie mowil i nie napisal?
 0  
Polska chciała ich wziąć na litość :-) A gospodarze bez punktów nieźle :-)
 0  
23. Polska - Monika Kuszyńska - "In the name of love" - 10 pkt
24. Wielka Brytania - Electro Velvet - "Still in love with you" - 5 pkt
25. Francja - Lisa Angell - "N'oubliez pas" - 4 pkt
26. Niemcy - Ann Sophie - "Black Smoke" - 0 pkt
26. Austria - The Makemakes - "I'm yours" - 0 pkt

... pokonaliśmy Wielką Brytanię, Francję i Niemcy (czyli potęgi jeśli chodzi o muzykę pop i muzyczny szołbiznes). :)
 0  
Serca widzów to podbiły Włochy - zdecydowanie wygrały głosowanie audiotele. Jury wywindowało Szwecję, co jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe, bo jury powinno czuwać nad wtórnością i miałkością piosenek (podobieństwo do "Lovers Of The Sun" Davida Guetty jest w przypadku "Heroes" więcej niż uderzające). Te same składy jury uznały, że Polska zasługuje na miejsce... ostatnie. Dzięki widzom zaszliśmy wyżej :)
 1  
Dobrze że nie ma wygranej. My już organizowaliśmy euro 2012 wiadomo z jakim bilansem.
 1