Łukasz Szewczyk28.05.2015 (16:50)brak komentarzy

Koncert Justyny Steczkowskiej w radiowej Trójce

W najbliższą niedzielę (31 maja 2015 roku) w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, wystąpi Justyna Steczkowska. Podczas koncertu znakomita wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów zaśpiewa utwory z albumu "Anima".
Album "Anima" ukazał się 25 listopada 2014 roku. To autorskie kompozycje ubrane w nowoczesne, zaskakujące dźwięki kosmicznej elektroniki osadzonej w rozległych przestrzeniach orkiestry Silesian Art Collective oraz niezwykłe teksty napisane m.in. przez Katarzynę Nosowską, Belę Komoszyńską, Michała Pańszczyka czy Ifi Ude. Utwory przede wszystkim z tej właśnie płyty będzie można usłyszeć w trakcie koncertu w Trójce. Transmisja ze Studia Muzycznego Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej na antenie Programu 3 w niedzielę 31 maja od godz. 20.05.

Justyna Steczkowska - Anima
Justyna Steczkowska - Anima
Justyna Steczkowska pochodzi z wielodzietnej muzykalnej rodziny. Uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli. W 1992 roku zrezygnowała ze studiów, by poświęcić się wokalistyce. Śpiewała w zespołach rockowych Agressiva 69, Wańka Wstańka, Revolutio Cordis, a także jazzowych z własną grupą Shoco i Duet. W 1994 r. zwyciężyła w programie "Szansa na sukces", gdzie wykonała utwór "Boskie Buenos" z repertuaru grupy Maanam. W tym samym roku wygrała koncert debiutów Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W 1995 r. reprezentowała Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji w Dublinie z utworem "Sama". Wystąpiła także na Sopot Festiwal, przedstawiając w konkursie piosenki "Dziewczyna Szamana" i "Wrogu mój". W tym samym roku nawiązała współpracę z Grzegorzem Ciechowskim, pod którego okiem nagrała debiutancką płytę "Dziewczyna Szamana". Tytułowy utwór z tego albumu uznany został przebojem roku 1996 w wielu plebiscytach, a sam album zyskał miano platynowej płyty, rozchodząc się w ponad 350 tys. egzemplarzy. Steczkowska została wyróżniona nagrodą muzyczną Fryderyk '96 aż w pięciu kategoriach.
Wydana w 1997 r. druga płyta, zatytułowana "Naga", osiągnęła status złotej płyty za sprzedaż ponad 50 tys. sztuk. Również i ten album wyprodukował Grzegorz Ciechowski. Kolejna płyta, "Dzień i noc", z tekstami autorstwa Edyty Bartosiewicz i Katarzyny Nosowskiej ukazała się w 2000 r. Album "Mów do mnie jeszcze" z 2001 r. zawierał utwory do tekstów Williama Szekspira, Cypriana Kamila Norwida, Kazimierza Przerwy-Tetmajera i Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.

Wydana w 2002 r. płyta "Alkimja" nawiązywała do kultury żydowskiej i zawierała utwory śpiewane po hebrajsku, aramejsku oraz w językach ladino i jidysz. Za sprzedaną w 35 tys. egzemplarzy "Alkimję" Justyna Steczkowska otrzymała złotą płytę oraz Fryderyka '02 w kategorii album roku etno-folk. Album "Femme Fatale" z 2004 r. prezentował covery piosenek, które w poprzednich dekadach wykonywały słynne piosenkarki polskie i zagraniczne.
Kolejnym albumem w karierze Steczkowskiej był "Daj mi chwilę" z 2007 r. Płyta została wyprodukowana przez Bogdana Kondrackiego i uzyskała status platynowej. W 2008 r. ukazał się album "Puchowe kołysanki", który zawierał piosenki napisane przez wokalistkę oraz bajki czytane przez nią samą. W 2009 r. został wydany dziesiąty studyjny album, zatytułowany "To mój czas", promowany piosenką o tym samym tytule.

W 2011 r. artystka wraz z Maciejem Maleńczukiem wydała płytę "Mezalianse". Rok później pojawił się dwupłytowy album zatytułowany "XV", a 2013 r. przyniósł wydawnictwo "Puchowe kołysanki 2".