Łukasz Szewczyk30.05.2015 (23:10)brak komentarzy

Internauci ufundowali nowy portal społecznościowy dla amatorów fotografii

Projekt Shuttout, który ma szansę zmienić reguły gry dla fotografów amatorów, zebrał 30 000 zł na popularnej platformie crowdfundingowej PolakPotrafi.pl. Środki będą przeznaczone na stworzenie projektu na światowym poziomie.
Biznes
Shuttout.com to miejsce dla wszystkich, którzy kochają robić zdjęcia, ale konkursy fotograficzne nie są dla nich dostępne ze względu na wysokie wpisowe, profesjonalną konkurencję lub jury złożone z zawodowców. Ideą, która przyświecała twórcom shuttout.com było sprawienie, by amatorzy fotografii mogli rozwijać swoje umiejętności oraz dotrzeć ze swoimi pracami do szerokiego grona odbiorców. Każdy, kto zarejestruje się w serwisie, będzie mógł stworzyć konkurs fotograficzny, w którym do zdobycia będą nagrody pieniężne uzależnione od wysokości wpisowego lub wziąć udział w już trwającym. W ramach takich konkursów nagradzane będą nie tylko najlepsze prace, ale też najbardziej aktywni użytkownicy dzielący się swoją wiedzą i użytecznymi wskazówkami. Na organizacji zarobi także pomysłodawca. W regulaminie jest dla niego przeznaczone aż 10% uzbieranej kwoty.
- Konkursy fotograficzne będą również ciekawym narzędziem marketingowym dla firm, które zdecydują się wykorzystać je do promocji swojej marki - komentuje Mateusz Chłodnicki, pomysłodawca i twórca Shuttout.

Twórcy Shuttout.com postanowili szukać wsparcia finansowego na platformie crowdfundingowej, nie u inwestorów. Na pierwszy etap realizacji projektu potrzebo-wali 30 tys. zł. Według biznesowego planu projekt wejdzie potem w fazę samofinansowania. Udało im się zebrać wymagane środki w 3 tygodnie. Ich pomysł wsparło 180 osób.

Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozbudowanie platformy i pozwolą na jej szybki rozwój i zbudowanie zasięgu. W chwili obecnej dostępna jest wersja beta, na której zostały uruchomione pierwsze testowe konkursy.