Łukasz Szewczyk01.06.2015 (23:22)brak komentarzy

Mateusz Sobecko wygrał VIII edycję "You Can Dance"

Zakończyła się ósma edycja popularnego show tanecznego telewizji TVN "You Can Dance - Po prostu tańcz!", który wrócił na antenę telewizji TVN, po kilkuletniej przerwie. Program głosami widzów wygrał Mateusz Sobecko.
Zwycięzca programu otrzymał 100 tysięcy złotych oraz wyjątkowe trzymiesięczne stypendium w Broadway Dance Center w Nowym Jorku.
Mateusz Sobecko
Mateusz Sobecko
6 lat temu, za namową taty, zaczął trenować taniec towarzyski. Jednak nie znalazł odpowiedniej partnerki, więc poszukał innej techniki, w której do dziś się doskonali. Taniec to jego inspiracja i nadzieja na lepsze jutro. Nie lubi konkretyzować swojego stylu, gdyż po każdych zajęciach odnajduje coś nowego, co całkowicie dopasowuje do siebie. Możemy określić jego technikę jako "Sobecko style".

Mateusz mieszka z mamą na Nowym Bytomiu. Ma trzech starszych braci, którzy wyprowadzili się już z domu. Mateusz żartuje, że dzięki temu ma więcej miejsca do tańczenia. Studiuje finanse i rachunkowość, co traktuje jako zabezpieczenie na stare lata. Ma jednak nadzieję, że ten zawód mu się nie przyda, a taniec wypełni całe jego życie. Dostaje bardzo duże wsparcie od swoich wiernych przyjaciół. Wie, że zawsze na nich liczyć. Twierdzi, że jest nieogarnięty, zawsze wszystko robi na ostatnią chwilę, a jakby tego było mało, brakuje mu cierpliwości.


Przypomnimy, że do tej pory program "You Can Dance - Po prostu tańcz!" wygrali: Maciej Florek (I edycja), Artur Cieciórski (II edycja), Wiola Fiuk (III edycja) oraz Anna Kapera (IV edycja), Kuba Jóźwiak (V edycja), Dominik Olechowski (VI edycja), Brian Poniatowski (VII edycja).