Łukasz Szewczyk06.06.2015 (23:05)brak komentarzy

Świat się zmienia bezpowrotnie w Discovery Science

Niepokojące ocieplenie klimatu, które jeszcze do niedawna miało dotknąć dopiero kilka pokoleń naprzód przyniesie nieodwracalne zmiany w życiu naszych dzieci. Nowy program na Discovery Science "Klimatyczny efekt domina" pokaże ciąg przyczynowo - skutkowy katastrofalnych przekształceń przyrody.
Discovery Science grafika
Klimatolodzy alarmują, że z pozoru niezauważalny wzrost temperatury o 2 °C w perspektywie najbliższych lat może doprowadzić do tragicznych skutków. Pomiędzy 2020 a 2050 rokiem zniknie pokrywa lodowa Arktyki. Stopnienie lodów Grenlandii spowoduje podniesienie się poziomu mórz i oceanów o 7 metrów. Do tego zmniejszanie się czap lodowców w Himalajach, czy gwałtowne roztapianie wiecznej zmarzliny na Syberii może przynieść katastrofalne skutki dla człowieka. Przede wszystkim zmiany w samej strukturze ziemi - w Polsce np. przekształcenie półwyspu Helskiego w wyspę.
Przesunięcie się strefy klimatycznej to również poważna ingerencja w gospodarkę. W nowym programie na Discovery Science dziennikarka i polarniczka Bernice Notenboom wyruszy w podróż aby spotkać się z ekspertami i dogłębnie sprawdzić co powoduje zmiany klimatu, znaleźć odpowiedź czy ludzkość jest blisko punktu krytycznego? Co powinien zrobić człowiek by zatrzymać globalne ocieplenie?

"Klimatyczny efekt domina" na antenie Discovery Science w niedziele o godz. 15.00 (od 21 czerwca 2015 roku).