Łukasz Szewczyk10.06.2015 (13:15)4 komentarze

Nowy właściciel chce wycofać akcje TVN z giełdy

Scripps Networks Interactive ogłosił swoje zamiary w odniesieniu do przeprowadzenia wezwania do sprzedaży 100 proc. akcji TVN. Wezwanie to jest planowane po zamknięciu transakcji zakupu większościowego pakietu akcji TVN od ITI i Grupy Canal+.
TVN wszędzie
Scripps Networks Interactive jest zobowiązany zgodnie z polskim prawem do ogłoszenia obowiązkowego wezwania na sprzedaż akcji TVN, aby zwiększyć swój udział w TVN do 66 proc., w okresie trzech miesięcy od realizacji nabycia pakietu 52,7 proc. TVN. Scripps Networks Interactive ogłosił, że dodatkowo zamierza zaoferować nabycie pozostałych akcji TVN oraz doprowadzić do wycofania akcji TVN z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Cena w wezwaniu nie została jeszcze ustalona.
- Osiągnięcie 100 proc. własności pozwoli Scripps Networks Interactive w pełni zrealizować strategiczne i finansowe korzyści wynikające z przejęcia TVN. TVN jest silną i atrakcyjną spółką na jednym z kluczowych rynków mediowych w Europie, a prowadzona przez Markusa Tellenbacha będzie odgrywała istotną rolę w naszej dalszej ekspansji w regionie - mówi Kenneth W. Lowe, przewodniczący rady dyrektorów, prezes zarządu i dyrektor generalny Scripps Networks Interactive.

Markus Tellenbach, prezes zarządu i dyrektor generalny TVN powiedział, że informacja o zamiarze kupna przez Scripps Networks Interactive 100 proc. akcji TVN została pozytywnie przyjęta przez zarząd TVN i w przypadku udanego zrealizowania wezwania pozwoli to obu firmom na pełne wykorzystanie strategicznych możliwości rozwoju w Polsce i w regionie, oraz związanych z tym korzyści finansowych

Komentarze (1 - 4 z 4)

Telewizja to XIX wieczny przeżytek. Dziwie się, że ktoś jeszcze chce to oglądać.
 7  
 PTK
Telewizja to XIX wieczny przeżytek. Dziwie się, że ktoś jeszcze chce to oglądać.
chyba czas przestac spac na historii
 6  
 PTK
Telewizja to XIX wieczny przeżytek. Dziwie się, że ktoś jeszcze chce to oglądać.
Możesz wierzyć lub nie, ale internet wcale nie zabił telewizji, tak jak wielu prognozowało. Telewizja jest nadal medium informacyjnym i rozrywkowym numer 1. Ogromny wybór kanałów w każdej tematyce, możliwość nagrywania, cofania i dodanie serwisów VOD, oraz rozkwit telewizorów smart i dekoderów, które mają bezpośredni dostęp do serwiaów internetowych spowodowało, że zainteresowanie telewizją w XXI wieku jeszcze wzrosło
 2  
Ty od tego portalu to się trzymaj z daleka niech ciebie zlikwidują po śmierdzisz na odległość.
 3