Łukasz Szewczyk12.06.2015 (22:47)47 komentarzy

Latem dwa nowe kanały sportowe w Polsce. Transmisje m.in. ligi włoskiej, francuskiej, Formuły 1, NFL

Ważna wiadomość dla kibiców sportu w Polsce. Już w sierpniu 2015 roku, od nowego sezonu piłkarskiego polscy fani będą mogli oglądać światowy sport na żywo i w najwyższej jakości w dwóch nowych kanałach telewizyjnych Eleven Sports Network.
Nowa na naszym rynku międzynarodowa grupa medialna Eleven Sports Network będzie transmitować mecze m.in. z takich piłkarskich lig jak włoska Serie A, francuska Ligue 1 czy szkocka SPFL. Oprócz tego w Eleven Sports Network zobaczymy także Formułę 1, Ligę Mistrzów piłkarzy ręcznych, włoską ligę siatkówki, NFL i wiele innych wydarzeń sportowych, transmitowanych na żywo w telewizji jak i internecie.
Eleven Sports Network potwierdza, że brał udział w przetargu na prawa medialne na pokazywanie wszystkich meczów Ekstraklasy w sezonach 2015/2016 - 2018/2019. - Zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału w przetargu, jako alternatywny gracz, ale kiedy zrozumieliśmy, że w rzeczywistości wciąż konkurujemy przeciwko obecnemu lokalnemu nadawcy, postanowiliśmy wycofać się. Wciąż jednak uważamy Ekstraklasę za bardzo interesujący produkt i będziemy brali udział w przyszłych przetargach na prawa medialne do polskiej ligi. Na razie jednak chcemy się skupić na naszych najlepszych międzynarodowych prawach - powiedział Andre Tegner, Dyrektor Zarządzający Grupy Eleven Sports Network.

Nowy sezon piłkarski we Włoszech i Francji rusza w sierpniu, a wraz z nim nowy projekt medialny. - W każdej kolejce pokażemy jak najwięcej meczów na żywo w najwyższej jakości, ze świetnym komentarzem naszych dziennikarzy oraz ekspertów. Będziemy również w ciągłej interakcji z widzami. Nie chcemy robić kanału sportowego "dla kibica", ale "z kibicami". Widzowie będą mogli oglądać Eleven Sports Network we wszystkich dobrych sieciach kablowych, platformach satelitarnych oraz internecie i przekonać się, że u nas sport ogląda się najlepiej - zapowiada Andre Tegner.

Eleven Sports Network zapowiada wprowadzenie nowej formuły prezentowania wydarzeń sportowych. - Naszym zdaniem jest jeszcze wiele ciekawych, nie odkrytych możliwości w transmisjach sportowych. Wprowadzimy pomysły i rozwiązania, jakie nie były dotychczas wykorzystywane w transmisjach na żywo i w programach studyjnych. Zależy nam, aby transmisjom nadać świeżości. Mamy zamiar dostarczać nie tylko informacji stricte sportowych, ale tworzyć prawdziwą atmosferę meczową, która zbliży fanów i zawodników, najważniejszych uczestników spektakli sportowych - mówi Patryk Mirosławski, szef redakcji sportowej Eleven Sports Network.

W Eleven Sports Network pojawią się nowi komentatorzy, którzy doskonale znają się na sporcie. Obecnie trwa tworzenie młodego, dynamicznego zespołu składającego się z pasjonatów sportu.

Eleven Sports Network to grupa medialna nadająca sportowe kanały premium, która ma duże doświadczenie zarówno na rynku międzynarodowym, jak i polskim. Inwestorzy wprowadzali na rynek wiodące kanały sportowe w całym regionie Azji. Jednym z dyrektorów grupy jest Ralf Manthey, który z powodzeniem uruchamiał w Polsce takie projekty medialne, jak RTL7 oraz SportKlub.

Eleven Sports Network należy do grupy kapitałowej The Channels Co Ltd, która przed nowym sezonem piłkarskim uruchomi także swoje sieci w Belgii, Singapurze i Malezji. Zapowiada poszerzenie obecności również w innych państwach. - Chcemy być grupą medialną oferującą najważniejsze sportowe wydarzenia w każdym kraju, w którym będziemy obecni - tłumaczy Andre Tegner. - Polska jest dla nas bardzo ważnym i atrakcyjnym rynkiem. To kraj, który bardzo szybko się rozwija i który ma niezwykłą tradycję piłkarską oraz wielomilionową grupę prawdziwych pasjonatów sportu. W pierwszym etapie uruchomimy w Polsce dwa kanały. Pierwszy skierowany będzie przede wszystkim do fanów futbolu. W drugim pokażemy inne dyscypliny oraz mecze piłkarskie, które będą kolidowały
z transmisjami w kanale piłkarskim
- dodaje.

Komentarze (1 - 10 z 47)

kanały sportowe Polsatu I NC+ dostana po dupie :)
 63  
no no ciekawa sprawa
 36  
Wraca NFL :) Rewelacja!
 37  
Najbardziej przerąbane będzie miał Canal Plus,bo straci sporo praw sportowych , a Polsat tylko F1 , która powoli robi się coraz nudniejsza ,ja wole zresztą Moto GP gdzie walka jest do samego końca.
 29  
NC+ by zachęcić swoją ofertą i sportową powinna dołączyć ten kanał co zainteresuje nowych i obecnych abonentów, bo nowy kanał ma bogatą ofertą co nc+ uzupełniła by w swojej ofercie, po prostu nie obrażając się i nie zrażając się do tego kanału.
 16  
Moze sie myle,ale F1 w tym roku chyba nie pokaza.Przeciez Polsat ma prawa na ten sezon.
 6  
A Puchar Anglii, Puchar Ligi Angielskiej i Football League kto pokaże?
 21  
A i jeszcze NHL?!
 21  
Czekam na listo z info o podwyższce abonamentu Canal+ :)
Canal+ pewnie dokupi kontent premium w postaci golfa, regat i inne.
 16  
Teoretycznie chyba ma do końca sezonu rok temu tez na jeden kupili w ostatniej chwili , ale za bardzo się tymi prawami nie chwalili wiec rożnie może być ... sezon na razie do najciekawszych nie należy wiec udział w rynku cieniutki . nabyli tez prawa do 1 ligi , może być ciasno na 3 kanałach w sumie już jest moto gp z taka pasja transmituja ze caly weekend zabiera .maja tez niższe serie wyścigowe jezeli ta nowa stacja ma powazne plany to mozy byc ciekawie . popatrzmy tez co traci c+ dwie ligi pilkarskie i szczypiorniaka CL
 5