Łukasz Szewczyk16.06.2015 (0:09)brak komentarzy

"Incydent" od lipca w Canal+ Seriale

Od lipca Canal+ Seriale rozpocznie emisję amerykańskiego serialu "Incydent" ("The Slap"). Pozornie szczęśliwa rodzina zaczyna się rozpadać po tym, jak jeden z jej członków policzkuje nieznośnego dzieciaka innej pary. W obsadzie m.in. Zachary Quinto, Uma Thurman i Peter Sarsgaard
Z okazji urodzin Hectora (Peter Sarsgaard) na przyjęciu w ogrodzie spotyka się rodzina greckich emigrantów oraz ich przyjaciele. Kuzyn jubilata, Harry (Zachary Quinto), wymierza policzek 5-letniemu synowi znajomych, który wymachuje kijem bejsbolowym w kierunku innych dzieci. Matka chłopca, Rosie (Melissa George), dostaje histerii. Wspiera ją mąż, Gary (Thomas Sadoski) i najbliższa przyjaciółka Aisha (Thandie Newton), małżonka jubilata. Sprawa trafia na policję, potem do sądu. Konflikt narasta. Każdy z uczestników przyjęcia, w tym rodzice Hectora (Brian Cox i Maria Tucci) oraz przyjaciółka rodziny Anouk (Uma Thurman) zajmuje w sprawie stanowisko. Nieprzyjemny incydent wpływa na życie wszystkich obecnych, powodując że dotychczas trzymająca się razem rodzina zaczyna powoli się rozpadać. Każdy odcinek 8-częściowej serii opowiada historię z perspektywy innego gościa feralnego przyjęcia.
"Incydent" jest amerykańską wersją australijskiego serialu "The Slap", będącego z kolei adaptacją powieści Christosa Tsiolkasa pod tym samym tytułem. W obu produkcjach rolę Rosie zagrała Melissa George, nominowana do Złotego Globu za występ w serial "Terapia", w którym zagrała z Gabrielem Byrne'em. W obsadzie znalazła się ponadto Uma Thurman, która zastąpiła pierwotnie zaangażowaną do roli Anouk Mary-Louise Parker. W roli porywczego Harry'ego wystąpił Zachary Quinto, który zyskał duże uznanie w oczach widzów swoją interpretacją Spocka w filmach z serii "Star Trek" J.J Abramsa. "Incydent" wyreżyserowali Michael Morris, Ken Olin i nominowana do Oscara za "Wszystko w porządku" Lisa Cholodenko, która pełniła również funkcję jednego z producentów wykonawczych serialu.

Premiera serialu "Incydent" na antenie Canal+ Seriale w środę - 1 lipca 2015 roku o godzinie 22.00.