Łukasz Szewczyk18.06.2015 (13:47)1 komentarz

Lipiec z premierowymi serialami w Canal+

"Incydent" oraz "Niewierni" to lipcowe premiery w Canal+ Seriale, które skupiają się na przedstawicielach klasy średniej, ich problemach, dylematach i wyborach.. Również w lipcu na antenę Canal+ powracają bohaterowie wyczekiwanego serialu "Grimm".
The Slap
"Incydent"
Pozornie szczęśliwa rodzina zaczyna się rozpadać po tym, jak podczas grilla jeden z jej członków policzkuje nieznośnego syna innej pary. Matka chłopca dostaje histerii, a towarzystwo dzieli się na dwa obozy. Sprawa trafia na policję, następnie do sądu. Konflikt narasta, a nieprzyjemny incydent zaczyna oddziaływać na życie wszystkich uczestników spotkania. Każdy odcinek 8-częściowej serii opowiada historię z perspektywy innego gościa feralnych urodzin. "Incydent" jest amerykańską wersją australijskiego serialu "The Slap", będącego z kolei adaptacją powieści Christosa Tsiolkasa pod tym samym tytułem. W obu produkcjach zagrała Melissa George, nominowana do Złotego Globu za występ w serial "Terapia". W obsadzie znalazła się ponadto Uma Thurman, Zachary Quinto (Spock w filmach z serii "Star Trek" J.J Abramsa) oraz Peter Sarsgaard, Thandie Newton, a także Brian Cox. W roli producentki i reżyserki jednego z odcinków wystąpiła nominowana do Oscara® za "Wszystko w porządku" Lisa Cholodenko.
PREMIERA: środa, 1 lipca 2015, o 22:00 w CANAL+ SERIALE

"Niewierni" / Fot. materiały prasowe
"Niewierni"
Co zrobić, kiedy "wszystko" nie wystarcza, by być szczęśliwym? Na to pytanie muszą sobie odpowiedzieć Trumanowie - dobrze sytuowane małżeństwo z 18-letnim stażem. Neil, który przez lata poświęcał pracy 80 godz. tygodniowo, przez przypadek odkrywa, że jego żona ma romans z żigolakiem. "Mała stabilizacja" wali się w gruzy. Zszokowany mąż przejmuje telefon rywala, a wraz z nim kontakty do jego klientek. Chcąc odkryć, czym kierują się kobiety korzystające z usług mężczyzn do towarzystwa, zaczyna odgrywać jednego z nich. "Niewierni", serial stworzony przez Seana Jablonskiego, to dobrze przyjęta przez krytyków i widzów produkcja o małżeństwie około czterdziestki, które próbuje poradzić sobie ze stagnacją i poważnym kryzysem ich związku. USA Network już zamówiło realizację drugiego sezonu. Uzasadniając decyzję, prezes stacji Chris McCumber zwrócił uwagę, że "Niewierni" rozpoczęli kulturową dyskusję o współczesnej miłości i małżeństwie. Jak podsumował jeden z recenzentów portalu fdb.pl "jest lekko, choć nie zawsze przyjemnie. Sceny dramatyczne przeplatają się z komediowymi. (...) Obsada jest też celnie dobrana". Pierwsze skrzypce grają w niej znany z serialu "The Glades" Matt Passmore, a także Stephanie Szostak ("Diabeł ubiera się u Prady", "Iron Man 3"). Partnerują im m.in. Michael Vartan, Blair Redford czy Katherine LaNasa.
PREMIERA: niedziela, 12 lipca 2015, o 22:00 (po dwa odcinki) w CANAL+ SERIALE


"Grimm IV" / Fot. materiały prasowe
"Grimm" - 4. Sezon
"Grimm" to serial inspirowany baśniami niemieckich pisarzy Wilhelma i Jakuba Grimmów. Nick Burkhardt (w tej roli David Giuntoli) jest detektywem w wydziale zabójstw w Portland, który odkrywa, iż jest potomkiem elitarnej rodziny Grimmów. Ich zadanie polega na utrzymywaniu równowagi pomiędzy światem ludzi a mitycznych, baśniowych stworów, zwanych Wesenami. Tylko Grimmowie potrafi dostrzec te istoty i skutecznie się im przeciwstawić. Z pomocą przyjaciela o baśniowym rodowodzie Monroe'a (Silas Weir Mitchell) oraz partnera, porucznika Hanka Griffina (Russell Hornsby), Nick staje do walki z wrogami nie z tego świata. Jest zmuszony coraz głębiej wnikać w świat starożytnych sporów i sojuszy rządzących światem Grimmów. Niezwykłe istoty znane z baśni wkraczają w scenerię współczesnej Ameryki, niosąc zagrożenie ludziom. Kolejne odsłony produkcji cieszą się niesłabnącą popularnością - NBC już zamówiło piąty sezon, który pojawi się jesienią 2015 roku.
PREMIERA: 2 lipca br, w każdy czwartek o 21:00, po dwa odcinki w CANAL+ (powtórki od piątku, 3 lipca w CANAL+ SERIALE)

Komentarze (1 - 1 z 1)