Łukasz Szewczyk25.06.2015 (17:53)1 komentarz

Lato w RMF Classic: "W Polskę jedziemy", spotkania z gwiazdami, pozdrowienia słuchaczy z wakacji

Podróże po Polsce, najpiękniejsze piosenki Jacka Cygana, zabawa z GPS-em w "Tropy Europy", wakacyjne spotkania z gwiazdami i specjalna aplikacja do przesyłania pozdrowień z wakacji - to wybrane atrakcje letniej ramówki RMF Classic.
W poniedziałek (29 czerwca 2015 roku) rusza wakacyjna ramówka RMF Classic. Po raz pierwszy - i na taką skalę - RMF Classic daje słuchaczom bezpośrednią możliwość współtworzenia programu przez nadsyłanie pozdrowień i wakacyjnych relacji z całego świata, nagrywanych w specjalnej aplikacji na smartfony - Classic Connect. Nagrania te będą prezentowane na antenie w różnych pasmach. Akcja "Pocztówka z wakacji" trwać będzie przez całe lato.
Oprócz tego letnia ramówka stacji pełna będzie pozycji przygotowanych z myślą o słuchaczach ciekawych świata, ceniących sobie aktywny wypoczynek i ambitne sposoby spędzania wolnego czasu.

Od poniedziałku do piątku, już od godziny 7.00 na antenie RMF Classic rozpoczynać się będzie "Wakacyjne śniadanie mistrzów". W programie Tomasza Piekarskiego znajdą się stałe pozycje: co godzinę Fakty RMF Classic wraz z prognozą pogody, Przegląd Prasy, informacje dla kierowców z dróg Polski i Europy, Pasaż Ekonomiczny oraz Fakty Kulturalne. Dodatkowo specjalny poradnik "Wakacje na rowerze" oraz "Pobudki w leśnej głuszy" - cykl programów o życiu lasu.

Od godziny 11.00 na antenie stacji rozpoczynać się będą Tropy Europy". Codzienny konkurs, w którym zadaniem słuchaczy będzie odgadnięcie przebiegu trasy i celu podróży wyznaczanej przez prowadzącego program. Start w jednym z polskich miast - meta gdzieś w Europie. W rozwiązaniu zagadki pomogą podpowiedzi w formie ciekawostek, które będą związane z turystycznymi atrakcjami Starego Kontynentu. Do wygrania aparaty fotograficzne i sprzęt elektroniczny. Oprócz tego w programie "Ameryka na wakacjach" - przegląd najciekawszych miejsc wypoczynku Amerykanów i "Włoski alfabet Macieja Brzozowskiego" - italianisty i dziennikarza.

Natomiast od 15.00 na antenie RMF Classic dominować będą "Sjesta i fiesta". Popołudniowy magazyn będzie mozaiką programów przygotowanych przez dziennikarzy RMF Classic i zaproszonych przez nich gości, a poświęconych różnym wakacyjnym aktywnościom: "Galopem przez lato" - wakacyjna szkółka jeździecka przygotowana przez Alicję Myśliwiec we współpracy z organizatorami letniej edycji prestiżowego konkursu hippicznego "Baltica 2015" w Stadninie Ciekocinko; "Letnia Szkoła Fotografii" - to cykl porad i ciekawostek, przygotowany przez znakomitego fotografa, trzykrotnego laureata Grand Press Photo - Adama Golca; "Muzyczny suwenir" - Jadwiga Polus sprawdzi i podpowie słuchaczom jakie płyty należy koniecznie kupić i przywieźć na pamiątkę z krajów, do których najczęściej wyjeżdżają na wakacje; "Książki na drogę" - Ewa Stanek- Misiąg poleci książki, bez których nie można się obyć w podróży; "Know how - know miauuu!" - Alicja Lisowska i jej goście - miłośnicy zwierząt - doradzą co zrobić z pupilem gdy wyjeżdżamy na wakacje lub w jaki sposób z nim podróżować; "Fucha dla malucha" - Urszula Urzędowska - na co dzień mama malucha - podzieli się swoją wiedzą na temat tego, czym zająć dziecko w wakacje, żeby się nie nudziło; "Summer design"- radiowy specjalista od wzornictwa - Dariusz Stańczuk zaprezentuje najciekawsze projekty inspirowane latem i wakacjami.

I w końcu nasz gość specjalny - Jacek Cygan, autor słów do największych polskich przebojów, w rozmowach z Magdą Miśką - Jackowską zdradzi kulisy powstania swoich najpiękniejszych tekstów. "Cygańskie wieczory" - czyli wspólne słuchanie piosenek Jacka Cygana we wtorki i czwartki w RMF Classic po godzinie 18.00.

W sobotę między 9 a 17 emitowana będzie audycja "W Polskę jedziemy!". Jest to weekendowy magazyn poświęcony atrakcjom turystycznym Polski, który w dużej mierze przygotowywany będzie w oparciu o sygnały i propozycje od słuchaczy. A w programie między innymi: "Spacerkiem po Parku..." - ciekawostki o polskich Parkach Narodowych; "Spis tras" - opisy najciekawszych tras - zarówno typowo turystycznych jak i rowerowych, rolkowych czy biegowych; "Muzeum niekoniecznie narodowe" - wycieczki po małych, ale ciekawych i nietypowych polskich muzeach, takich jak np. Muzeum Motyli czy Muzeum Gitary; "Polska w ruinie" - ciekawostki o ruinach najpiękniejszych polskich zamków i pałaców; "Czary i mary" - przypomnienie polskich legend, podań i klechd oraz miejsc z nimi związanych.

Natomiast w soboty o godzinie 21.00 rozpoczynał się będzie "Classic summer night". Jadwiga Polus prezentować będzie subiektywny wybór najciekawszych albumów z ostatnich miesięcy. Płyty te usłyszymy w całości, a program wzbogacony zostanie wywiadami przeprowadzonymi przez autorkę. Wśród gości między innymi: Yasmin Levy, Daniel Hope, Leszek Możdżer i duet 2Cellos.

Natomiast w niedzielę między 10 a 15 antenę RMF Classic zdominują "Światowcy". Będą to rozmowy z polskimi podróżnikami i jednocześnie autorami książek podróżniczych. Wśród zaproszonych gości między innymi: Mieczysław Bieniek ("Hajer na andyjskim szlaku"), Piotr Milewski ("Dzienniki japońskie"), Jakub Rybicki ("Po Bajkale), Dominik Szmajda ("Rower góral i na Ural") i Joanna Grzymkowska-Podolak ("Zakochani w świecie. Maroko").

Z kolei "Operowa niedziela" będzie nadawana o godzinie 21.00. Jest to stała pozycja dla miłośników oper prezentowanych w całości. W programie tylko najlepsze wykonania i największe gwiazdy scen operowych. Cykl przygotowuje i przedstawia Jowita Dziedzic-Golec.

Przez całe lato o 18.30, codziennie aż do końca wakacji, w RMF Classic także "Prognoza astronomiczna" - czyli zapowiedź tego, co można wieczorem i nocą zaobserwować na niebie. W fascynujący świat planet, gwiazd i komet zabiorą słuchaczy naukowcy z Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Na jak nieuleczalną infekcję trzeba cierpieć żeby słuchać tego nasiąkniętego zwierzęcymi wymiotami ustrojstwa?!?!
Ja mało co nie wyskoczyłem przez okno wskutek słuchania tego ujadania na antenie tego "radia". A mieszkam na 11. piętrze...
z kliniki odwykowej... 28.06.2015 (0:57:06)
 1