Łukasz Szewczyk29.06.2015 (10:40)4 komentarze

Bank Pekao i PayU wprowadzają e-przelew na jeden klik

Klienci banku Pekao mogą już płacić za zakupy w internecie e-przelewem wykonywanym jednym kliknięciem. Nowa usługa, która to umożliwia nazywa się "PayU Express z Pekao". Przy płatnościach do kwoty 50 zł nie ma konieczności logowania się do banku i potwierdzania transakcji
PayU
W pierwszej kolejności nowa wygodna płatność została udostępniona na Allegro. Wkrótce PayU zaoferuje takie rozwiązanie w sklepach internetowych, z którymi współpracuje.
Nowy e-przelew dla klientów banku Pekao działa w oparciu o model PayU Express, czyli dzięki powiązaniu konta w PayU z rachunkiem bankowym klienta. Połączenie kont odbywa się na życzenie klienta w trakcie procesu zakupowego podczas płatności przelewem.

Klienci płacąc za zakupy na Allegro lub w sklepach internetowych, w których dostępna jest płatność kontem PayU, mogą teraz wybrać także aplikację mobilną PeoPay jako metodę płatności.

Nowa metoda płatności stworzona przez PayU we współpracy z Bankiem Pekao S.A. zapewnia wykonanie transakcji do 50 zł jednym kliknięciem, co oznacza, że transakcja eCommerce/mCommerce jest w całości realizowana na stronie lub w aplikacji akceptanta (sklepu), bez przekierowania do banku lub centrum autoryzacyjnego. Płatności powyżej 50 zł będą wymagały dodatkowej autoryzacji, czyli zalogowania do serwisu Pekao24 lub użycia aplikacji PeoPay.

E-przelew PayU Express z Pekao SA wykonywany jednym kliknięciem od 25 czerwca będzie udostępniany wszystkim użytkownikom Allegro posiadającym rachunki w Pekao. Docelowo PayU planuje wdrożenie tej usługi także u innych strategicznych partnerów działających na rynku eCommerce, a także pracuje już nad jej uruchomieniem z kolejnymi bankami.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Oby tylko PlusBank na to nie wpadł, bo przy ich zabezpieczeniach z 50 zeta zrobi się 5 mln.
 4  
Jeszcze powrót do darmowego Euronetu i będzie ok!
 2  
Interesujesz się psychologią?
Weź udział w krótkim badaniu na temat Allegro i zrób coś dla nauki :)

badanie.esy.es
 0  
jestem fanką bankowości internetowej i mobilnej. ostatnio zachwyciłam się kontem getin up. jest rewelacyjne a karta z wyświetlaczem ułatwia mi kontrolowanie wydatków :) no i mam wszystkie przelewy za free! te przez facebooka też :)
 3