Łukasz Szewczyk01.07.2015 (13:02)6 komentarzy

Chrome najpopularniejszą przeglądarką w Polsce

Wśród polskich internautów największa popularnością cieszy się przeglądarka Google Chrome - wynika z danych przedstawionych przez firmę Gemius. Jak wygląda ranking top 3 przeglądarek w wybranych krajach w Europie>
W każdym z 12 analizowanych europejskich krajów internauci najczęściej łączą się z siecią za pomocą przeglądarki Chrome, także w Polsce. Jednak na drugim miejscu pojawiają się następujące: Firefox, Internet Explorer, Opera i Chrome Mobile.
W Polsce aż 31 proc. odsłon stron krajowych dokonywana jest za pomocą przeglądarki Google Chrome. Nieco mniejszą popularnością (28 proc.) cieszy się Firefox. Trzecie miejsce zajmuje Internet Explorer z wynikiem 12 proc.

Ranking najpopularniejszych przeglądarek internetowych
Ranking najpopularniejszych przeglądarek internetowych
Dane pochodzą z badania ruchu na stronach WWW (gemiusTraffic), które firma Gemius prowadzi w ponad 20 krajach Europy oraz na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

Komentarze (1 - 6 z 6)

mozilla firefox to jest to a nie chrome.Od lat używam jej choć instalowałem inne.Jest najbardziej doskonała a chrome jej do pięt nie sięga.
 19  
Gemiusowi mozna wierzyc tak jak politykowi. Wszystkie mozliwe hit.gemius.pl w pliku hosts na kazdym komputerze ,tefonie i tablecie i moga sobie te dane upubliczniac i wcoskac kity ale nie uzytkownikom Firefoxa
 10  
Najlepsza jest ta kategoria POZOSTAŁE. Ma największy udział w rynku tylko co jest w tej kategorii. Badania tak wiarygodne jak prognoza pogody na listopad.
 8  
Ostatnio zrezygnowaniem z Chrome. Przy wielu otwartych kartach działa tragicznie. Zainstalowaniem Operę bo mają fajną przeglądarkę mobilną i stwierdzam, że ta na pc też jest niezła
 4  
ja również wolę Operę niż Chroma. Moim zdaniem jest o niebo lepsza od niego
 0  
Popularne nie znaczy dobre. Od dłuższego czasu przerzuciłem się na Maxthon i nie narzekam.
 0