Łukasz Szewczyk06.07.2015 (19:57)37 komentarzy

Nowe kanały Eleven z umową na prawa sportowe. Duże zmiany w transmisjach TV

Duże zmiany w transmisjach sportowych na polskim rynku telewizyjnym potwierdzone. Nadawca nowych kanałów Eleven i Eleven Sports poinformował o pozyskaniu praw do wielu wydarzeń sportowych, w tym m.in. ligi włoskiej Serie A, francuskiej Ligue 1 czy szkockiej SPFL.
Grupa Eleven Sports Network, która wkrótce uruchomi nowe kanały telewizyjne, zawarła z MP & Silva porozumienie w sprawie przyznania praw do transmisji wydarzeń i programów sportowych takich, jak włoska Serie A, francuska Ligue 1, szkocka SPFL, a także ATP Tennis 250, Arsenal Media oraz rozgrywki najlepszej włoskiej siatkówki na terenie Polski, Belgii i Malezji. Trwają negocjacje dotyczące innych praw z oferty MP & Silva.
Nowa grupa medialna uruchomi zlokalizowane kanały HD prezentujące światowe wydarzenia piłkarskie i sportowe z najwyższej półki. Na każdym terytorium sieć zaoferuje widzom ponad 2 tys. godzin transmisji na żywo rocznie. Stacja Eleven będzie poświęcona wyłącznie piłce nożnej, a na antenie Eleven Sports zobaczymy, oprócz piłki nożnej, inne światowej klasy wydarzenia sportowe. W Malezji dostępny będzie także trzeci kanał, dedykowany rozgrywkom piłkarskim, w tym lidze krajowej.

Eleven Sport Network jest częścią The Channels Co., Ltd i posiada doświadczenie zarówno na szczeblu międzynarodowym jak i lokalnym. Sieć planuje rozszerzyć swoją działalność na inne kraje oraz zapowiada dynamiczne.

- Jesteśmy bardzo dumni z tego, że możemy pokazać najlepszą piłkę nożną w sposób innowacyjny i bazując na innym podejściu. Nie tylko będziemy pokazywać mecze na żywo w najwyższej jakości wraz ze znakomitym komentarzem krajowych dziennikarzy i ekspertów, ale także chcemy być w stałej interakcji z widzami. Chcemy tworzyć kanały sportowe nie dla kibiców, ale razem z nimi - zapowiada Danny Menken, dyrektor zarządzający grupy Eleven Sports Network.

Założona w 2015 roku Eleven Sports Network to nowa globalna sieć pokazująca światowej klasy międzynarodowe i krajowe wydarzenia sportowe. Na początku sieć uruchomi kanały telewizyjne na wybranych rynkach transmitując na każdym z nich ponad 2000 godzin relacji na żywo z wielkich imprez sportowych rocznie, jak również serwisy informacyjne, kompleksowe analizy ekspertów i programy przygotowywane lokalnie. Produkowane według najwyższych standardów kanały telewizyjne będą nadawały całodobowo, w trybie multiscreen, rozdzielczości HD i z komentarzem w języku lokalnym.

Komentarze (1 - 10 z 37)

Canal+ dostał po dupie
Widz dostanie p oportfelu
Co z LM ręcznych?
Szumne hasłą, a co z dystrybucją?
 30  
Ciekawe co teraz Canal + kupi a by zapchać ramówkę i po co był robiony Canal + sport2.
 25  
Czyli z oferty NC+ odpada liga włoska i liga francuska... do tego część spotka polskiej ekstraklasy... W zamian dostajemy zmodyfikowane, zdziadziały C+,imo by przykryć tą całą francuską tragedię ;] Amerykańce już wiedzą,że król Julian partaczy.. Oczekuję szybkiego rekonesansu i wyczyszczenia terenu - tak po amerkańcku.. ma być dużo huku i krwi.. hehe
 11  
La Liga i Fa Cup i będzie dobrze. Z włoskiej i francuskiej w ostatnim sezonie nie obejrzałem nawet meczu a puchar Anglii tylko w internecie. Dla mnie taki scenariusz byłby wymarzony.
 9  
Będą to kanały premium, zaś koszt miesięcznego abonamentu wyniesie około 30 - 40 złotych i nie przekroczy równowartości 12 Euro
 11  
A tak zupełnie poważnie: to wcale mnie nie zdziwi jak okaże się,że po wejściu tych kanałów na platformę NC+ będzie trzeba dopłacić za to,co do tej pory było 'za darmo',czyli w pakiecie C+, liga włoska i francuska... Tak to sobie mógł wymyślić Julian,nie kupujemy praw, ale kasujemy abonenta.. Mam nadzieję,że się mylę ;]
 17  
Jakoś nie wyczytałem, że mają być na NC+. Może więc PC ?
 6  
Na razie maja wielkie g..
 16  
No cóż pora będzie się zwijać z nc+ ....Bulić za to samo co się otrzymało decydując na ofertę tej platformy nie zamierzam.

p.s. swoją drogą zastanawiam się czemu przy tylu stacjach nikt nie zdecydował się na napozyskanie praw do NHL?W każdym cywilizowanym kraju jest platorma lub kanał który posiada te rozgrywki w swojej ofercie. U nas po likwidacji ESPN America wszyscy zlali ten temat nie wiedząc czemu?
 14  
- liga wloska
- liga francuska
- liga hiszpanska (od sierpnia)
- liga Europy (od wrzesnia)
- liga szkocka
- liga brazylijska
- liga argentynska
- lm pilkarzy recznych
- f1 (od 2016 roku)
- liga wloska w siatkowke
 3