Łukasz Szewczyk10.07.2015 (12:43)2 komentarze

Właściciel 1&1 za 650 mln zł przejmuje Home.pl

Spółka Home.pl, lider polskiego rynku domen i usług hostingowych, została sprzedana za 650 mln euro mln zł. Nowym właścicielem polskiej firmy będzie niemiecka firma United Internet, właściciel 1&1.
home.pl
Grupa United Internet, w Polsce znana z marki 1&1 oferującej aplikację do tworzenia stron www i usługi hostingowe, za udziały Home.pl zapłaci około 135 mln euro (567 mln zł). Dodatkowo, w chwil przejęcie firmy, nowy właściciel przejmie 20 mln euro długu. Na transakcję musi zgodzić się jeszcze Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Firma home.pl istnieje od 1997 roku i jest największym dostawcą usług internetowych dla małych i średnich przedsiębiorstw w Europie Środkowo-Wschodniej. Specjalizuje się w rejestracji domen internetowych, hostingu serwisów WWW, utrzymaniu kont poczty elektronicznej oraz udostępnianiu aplikacji biznesowych przez Internet. Do grona użytkowników usług home.pl należą zarówno klienci indywidualni, mikro- i małe firmy, ale i międzynarodowe koncerny, instytucje finansowe oraz jednostki administracji publicznej.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Kiepsko. Nie mam najlepszych doświadczeń z 1&1 - firma ze słabą jakością usług i zerowym wsparciem na Polskę...
 3  
została sprzedana za 650 mln euro mln zł. WTF??
 2