Łukasz Szewczyk13.07.2015 (15:36)2 komentarze

Ostrzeżenia o zagrożeniach wkrótce w dekoderach TV sieci TOYA

Sieć TOYA na mocy porozumienia z Telewizją Polską przystępuje do programu Regionalnego Systemu Ostrzegania. Obecnie trwają prace przygotowawcze, a wdrożenie systemu planowane jest na początek września 2015 roku.
Ostrzeżenia o zagrożeniach wkrótce w dekoderach TV sieci TOYA
TOYA przystępuje do Regionalnego Systemu Ostrzegania. Dzięki temu komunikaty o zagrożeniu, generowane przez Wojewódzkie Centra Zarządzania Kryzysowego, będą natychmiast wyświetlane na ekranach telewizorów abonentów korzystających z telewizji cyfrowej TOYA i posiadających odbiornik 3G (trzeciej generacji).
Komunikat, choć czytelny, nie będzie przesłaniał oglądanego programu, będzie można go wyłączyć, aby przeczytać później lub wciskając przycisk OK, zapoznać sie z jego szczegółami natychmiast. W menu odbiornika cyfrowego znajdą się także inne funkcjonalności, znane z aplikacji mobilnej m.in. poradniki i ważne informacje dotyczące zagrożeń i postępowania w sytuacjach kryzysowych. System jest lokalizowany, komunikaty będą wyświetlane tylko abonentom tego województwa, którego dotyczą.

RSO to projekt, który powstał z inicjatywy Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji we współpracy z Telewizją Polską, umożliwiający powiadamianie obywateli o lokalnych zagrożeniach za pomocą stron internetowych urzędów. System działa poprzez sygnał programów telewizji naziemnej TVP z wykorzystaniem napisów DVB oraz w standardzie HbbTV i w aplikacjach mobilnych. Zapraszam do zapoznania się z informacją prasową.

Komentarze (1 - 2 z 2)

No ale hbbTV kablówki wycinają chyba - taka to rewolucja w TV kablówkowych taka cyfrowa a jednak - się cisną tu brzydkie słowa na usta i dalej na klawiaturę.
 2  
A kiedy Vectra się ruszy do roboty i przystąpi do programu Regionalnego Systemu Ostrzegania - co to za problem.
 1